Normy ISO 9001 – ile to kosztuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzenie systemu zarządzania jakością ISO 9001 to warty rozważenia wybór, który pomoże podnieść standard i konkurencyjność Twojej firmy. Najczęściej decydują się na to przedsiębiorcy pragnący rozwinąć skrzydła w handlu międzynarodowym i poszukujący kontraktów zagranicznych. Poniżej przedstawiamy kluczowy aspekt związany z uzyskaniem certyfikatu ISO 9001 – czyli kwestię kosztów, jakie należy w tym celu ponieść.

Koszty uzyskania certyfikatu ISO 9001 

Początek wdrażania systemu ISO 9001 jest dość łatwy. Należy skontaktować się z przedsiębiorstwem certyfikującym, które będzie gotowe przeprowadzić audyt wstępny oraz przedstawić w oparciu o jego wynik plan wdrożenia wszelkich rozwiązań. Wielu kontrahentów, dla których certyfikacja ISO 9001 to chleb powszedni, oferuje usługi na tym etapie za darmo. 

Ostateczna cena wdrożenia certyfikatu wynika z wielu czynników. Wpływ ma między innymi wielkość danego przedsiębiorstwa, ilość zatrudnionych w nim osób, ilość placówek oraz dzielący je dystans, a także zakres przeprowadzanych prac i procesów. Wszystkie te czynniki wyglądają odmiennie w każdej firmie, dlatego kosztorys jest przygotowywany w odniesieniu do konkretnego przedsiębiorcy.

Na koszty składają się wszelkie proponowane rozwiązania oraz ich wdrażanie. Dotyczy to zarówno przeprowadzanie szkoleń pracowników, prawnej i administracyjnej reorganizacji stanowisk jak i innych działań związanych z optymalizacją struktur firmy.

Kolejne opłaty wynikają z konieczności przeprowadzenia audytów – certyfikujących i nadzorczych. Koszty z nimi związane zależą między innymi od czasu trwania audytu oraz systemu jakości. 

Na koniec warto podkreślić, że wprowadzenie standardu jakości w przypadku wielu przedsiębiorstw może kosztować mniej niż 5 tysięcy złotych. Dla pozostałych przedsiębiorców będzie to przede wszystkim koszt rzędu 5-10 tysięcy złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie pomiary należy wykonać przed wybudowaniem domu na świeżo kupionej działce?
Jakie pomiary należy wykonać przed wybudowaniem domu na świeżo kupionej działce?
Budowa domu wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Zakup działki oraz wybór projektu są tylko pierwszymi krokami w długim […]
Logistyka dla sklepów internetowych – co warto wiedzieć?
Logistyka dla sklepów internetowych – co warto wiedzieć?
Główną rzeczą, którą musisz wiedzieć, zanim zaczniesz sprzedawać w Internecie, jest to, jakiego rodzaju stawki wysyłki możesz wybrać. Zbyt często […]
Moskitiery – czy mogą być na wymiar?
Moskitiery – czy mogą być na wymiar?
W upalne dni częściej zostawiamy otwarte okna, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Jest to doskonały sposób na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy