Jakie przekąski sprawdzą się idealnie na sobotniej imprezie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy planujesz imprezę, musisz upewnić się, że masz odpowiednie przekąski, które pasują do tematu i pory dnia. Oto kilka pomysłów na przekąski, które możesz zaserwować na swojej następnej imprezie:

Przystawki

Są one zazwyczaj podawane przed obiadem i obejmują jedzenie palcami, takie jak serowe ptysie, bruschetta, nachos i nadziewane pieczarki. Na imprezę w stylu włoskim podaj bruschettę z różnymi dodatkami, takimi jak suszone pomidory czy kapary. Jeśli organizujesz przyjęcie koktajlowe, podaj dania typu finger food, takie jak mini quiches lub małe kanapki z fantazyjnymi wykałaczkami jako szpadkami.

Słone przekąski

Do kategorii słonych przekąsek należą chipsy, precle i chrupki. Na przyjęcie w stylu włoskim podaj różne solone orzechy, takie jak nerkowce czy pistacje. Jeśli organizujesz przyjęcie koktajlowe, podaj małe miseczki z chipsami tortilla z dipami salsa.

Półmisek z owocami

Półmisek z owocami doda koloru i różnorodności każdemu przyjęciu i jest idealny na wiosenne spotkania, kiedy na rynku dostępnych jest wiele świeżych owoców. Możesz użyć melonów, winogron i truskawek jako ozdób na wierzchu półmiska lub ułożyć je wokół niego w ozdobnych misach lub koszach. Półmiski z owocami najlepiej sprawdzają się na przyjęciach na świeżym powietrzu, gdzie goście mogą mieć ochotę na coś słodkiego po całodziennym jedzeniu cięższych potraw.

Taca z warzywami

Taca warzywna to świetny sposób na dodanie większej ilości warzyw do swojego menu. Tace warzywne są bardzo łatwe do przygotowania, wymagają minimalnej ilości składników i wyglądają imponująco, gdy są podawane na dużych półmiskach lub w ozdobnych miskach. Możesz uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, używając kolorowych warzyw, takich jak rzodkiewki, marchewki i różyczki brokułów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ocenić zdolność kredytową?
Jak ocenić zdolność kredytową?
Od oceny zdolności kredytowej zależy pozytywna decyzja odnośnie kredytu, a także jego wysokość i warunki spłaty. Jest ona niezbędna dla […]
Urządzenia ułatwiające pracę firm produkcyjnych
Urządzenia ułatwiające pracę firm produkcyjnych
Jakość wyrobów w firmach produkcyjnych zależna jest od wielu czynników. Jednakże jeden z największych na nią wpływów mają różnorodne urządzenia […]
Jakie zalety o płyną z korzystania z usług agencji rekrutacyjnej IT?
Jakie zalety o płyną z korzystania z usług agencji rekrutacyjnej IT?
W dzisiejszej gospodarce wiele firm zatrudnia specjalistów IT. I to nie tylko dlatego, że potrzebują pracowników, którzy pomogą im nadążyć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy