Adwokat – jakimi sprawami się zajmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj spraw, którymi zajmuje się prawnik może być bardzo różny. Niektórzy prawnicy przyjmują sprawy tylko w określonych dziedzinach, takich jak prawo karne lub prawo rodzinne. Inni prawnicy mogą obsługiwać sprawy w wielu dziedzinach, ale mają specjalność, taką jak prawo korporacyjne lub obrażenia ciała.

Istnieje wiele różnych rodzajów prawników, którzy praktykują prawo cywilne i karne. Obejmują one:

Prawnicy nieruchomości

Ci adwokaci specjalizują się w transakcjach dotyczących nieruchomości, w tym kupnie, sprzedaży i leasingu nieruchomości.

Prawnicy obrony karnej 

Ci adwokaci reprezentują ludzi, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa, od wykroczeń do przestępstw. Adwokaci obrony karnej są również znane jako obrońców publicznych lub prokuratorów, w zależności od ich roli w sprawie.

Prawnicy prawa rodzinnego

Ci adwokaci pomóc rozwiązać kwestie prawne w rodzinach, w tym rozwodu, opieki nad dziećmi i adopcji. Te adwokaci mogą również obsługiwać inne rodzaje sporów między prywatnymi stronami, takimi jak umowy biznesowe lub testamenty i posiadłości.

Prawnicy od urazów osobistych 

Prawnicy od szkód osobowych reprezentują ludzi, którzy doznali obrażeń z powodu czyjegoś zaniedbania lub niewłaściwego postępowania, takich jak błędy medyczne lub wypadki samochodowe spowodowane przez pijanych kierowców.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy specjalisty, to adwokat Kraków, jest miastem, w którym w swoje siedziby ma wiele kompetentnych osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Susz konopny – jaki ma na nas wpływ?
Susz konopny – jaki ma na nas wpływ?
Konopie są rośliną, która zawiera CBD, który jest związkiem o korzyściach terapeutycznych. Stwierdzono, że CBD jest skuteczne w wielu schorzeniach, […]
Przydomowe przepompownie ścieków – co warto wiedzieć?
Przydomowe przepompownie ścieków – co warto wiedzieć?
Warto wiedzieć, jak wybrać odpowiednią i niezawodną przydomową przepompownię ścieków. Główną cechą takiego urządzenia jest to, że może ono pracować […]
Fotowoltaika – czy warto w to inwestować?
Fotowoltaika – czy warto w to inwestować?
Fotowoltaika to wykorzystywanie promieni słonecznych do produkcji energii. Do przemiany dochodzi w ogniwach fotowoltaicznych, na które pada światło i doprowadza […]
Ostatnie wpisy
Polecamy