Co cukrzycy powinni mieć przy sobie?

Cukrzyca to poważna choroba o charakterze społecznym, która wiąże się z wieloma rozmaitymi zagrożeniami. Z tego względu osoba na nią cierpiąca powinna koniecznie mieć przy sobie zestaw niezbędnych akcesoriów, gdy opuszcza swój dom lub mieszkanie. Dzięki dużej przezorności ryzyko wystąpienia nagłych powikłań zostaje bowiem ograniczone do minimum. Oczywiście w pierwszej kolejności wskazane jest noszenie w plecaku insuliny (najlepiej w niewielkiej fiolce), leków hipotensyjnych oraz witaminy D (w formie tabletek doustnych). 

Bez czegoś słodkiego się nie obejdzie

Oprócz typowych leków przeznaczonych dla każdego diabetyka, w przypadku cukrzycy warto również z pewnością mieć przy sobie odpowiedni osprzęt. Mowa tutaj w szczególności o glukometrze, czyli profesjonalnym aparacie służącym do precyzyjnego weryfikowania poziomu glukozy we krwi. Musi on być zawsze wyposażony w specjalny nakłuwacz, a także zestaw czystych igieł i porządnych pasków testowych. Ponadto przyda się jednorazowy bądź wielorazowy wstrzykiwacz insuliny, kompaktowa pompa dozująca (nadaje się idealnie do noszenia przy pasku od spodni) oraz funkcjonalny ciśnieniomierz do pomiaru ciśnienia rano, przed obiadem i po południu (zakłada się go na wybraną rękę).

W podręcznym ekwipunku diabetyka nie może też zabraknąć breloka ratowniczego z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem, informacją o rodzaju cukrzycy i telefonem kontaktowym do najbliższych. Element ten zawiera zazwyczaj podstawowy zestaw pierwszej pomocy w wersji mini, a kupimy go bez problemu choćby w tym specjalistycznym sklepie internetowym: http://www.medluk.pl.

Dodatkowo w momencie każdorazowego wyjścia z mieszkania zaleca się zabieranie ze sobą cukierków, pastylek owocowych lub innych słodyczy bogatych w szybkowchłanialne węglowodany proste. W razie nagłego spadku cukru szybko i skutecznie podniosą one poziom glikemii, chroniąc przed omdleniem. Wszystkie wymienione powyżej rzeczy można z powodzeniem trzymać w wygodnej nerce, nowoczesnym plecaku dla biegaczy albo kieszonkach poukrywanych w ubraniach.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *