Co przyda się w sklepie jubilerskim?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na otwarcie salonu jubilerskiego. Tego typu sklep jest przeznaczony przede wszystkim do sprzedaży biżuterii (pierścionków, naszyjników, bransoletek itp.), choć może też posiadać w swojej ofercie inne towary ekskluzywne – np. ozdoby ciała, markowe ubrania czy zegarki. Jeśli jesteśmy właścicielami takiego miejsca, powinniśmy je wyposażyć w odpowiednie meble oraz elementy zabezpieczające. Warto pomyśleć choćby o systemie rurkowym TRIS czy alarmie przeciwwłamaniowym. 

Właściwe zabezpieczenie towaru to konieczność

W sklepach jubilerskich podstawowym elementem wyposażenia są podświetlane gabloty szklane (wykonane ze szkła klejonego metodą UV), w których znajduje się biżuteria przeznaczona do sprzedaży. Ponadto istotną rolę odgrywają tam lady pełniące funkcję czysto użytkową – służą m.in. do prezentowania klientom oferty.

Inne wymagane rozwiązanie to wąskie, zamykane na klucz regały stojące przy ścianie lub na środku lokalu. Wszystkie te meble można bez trudu znaleźć w różnorodnych formach wykończenia – począwszy od eleganckich fornirów, a skończywszy na kolorowych laminatach. Istotne jest, aby stanowiły odpowiednią oprawę dla metali oraz kamieni szlachetnych. Dlatego też często są ozdabiane białą satyną albo czerwonym pluszem.

W salonie jubilerskim nie może również zabraknąć oświetlenia LED-owego, ewentualnie halogenowego. Wynika to z faktu, że emituje ono jasne światło o niebieskiej barwie, które doskonale uwypukla detale w biżuterii. Oprócz wymienionych elementów, w omawianym sklepie powinno się koniecznie znaleźć komfortowe zaplecze dla personelu, z pomieszczeniem służbowym wyposażonym w wieszaki na ubrania, ekspres do kawy i sejf na najbardziej cenne wyroby. Nie obejdzie się też bez systemu alarmowego i drzwi wejściowych zabezpieczonych solidnymi kratami oraz zamkiem.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 7 =