Dla kogo mieszkanie w centrum, a dla kogo na obrzeżach?

Zastanawiając się nad kupnem własnego mieszkania, często stajemy przed dylematem, czy lepiej zamieszkać w centrum miasta, czy też na jego obrzeżach. Decyzja o kupnie własnego lokum jest przecież decyzją na długie lata życia. Nie chcemy kupować mieszkania tylko po to, by po kilku latach uznać, że wybraliśmy złą lokalizację i stanąć przed koniecznością ponownej jego wymiany. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć więc pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” , zarówno dla zamieszkania w mieście, jak i poza nim.

Czym się kierować?

Podczas zastanawiania się nad tym, gdzie ostatecznie chcemy zamieszkać, musimy pomyśleć nad naszą sytuacją życiową. Istotnym jest na przykład, czy posiadamy, lub planujemy mieć dzieci. Ich posiadanie bądź nie, może odegrać decydującą rolę w procesie wyboru. Z jednej strony chcemy, by nasze pociechy miały blisko do przedszkola, a później szkoły. Wtedy warto byłoby się zastanowić nad kupnem mieszkania Szczecin śródmieście.

Z drugiej jednak strony, perspektywa domu z ogródkiem i bawiącym się w nich dzieci może być dla nas niezwykle kusząca. Większość dzieci dodatkowo woli mieszkać w domu, gdzie ma do dyspozycji własny ogród i sporo miejsca. W takiej sytuacji możemy poszukać domy Bezrzecze i zamieszkać poza miastem.

Własny dom to niezwykła wygoda – nie musimy męczyć się z hałaśliwymi sąsiadami, czy brać udziału w zebraniach mieszkańców. Jesteśmy panami sami dla siebie, dlatego zamieszkanie w domu jednorodzinnym to świetna perspektywa dla osób niezależnych, ceniących sobie swobodę.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 7 =