Dlaczego należy wymieniać filtr w odkurzaczu?

Odkurzanie jest powszechną czynnością, którą wykonujemy w ramach sprzątania domu. Robimy to po to, by było miejsce, w którym żyjemy, było czyste, przyjemne i świeże. Aby jednak odkurzanie było efektywne, a sam sprzęt spełniał dobrze swoje funkcje, musimy o niego odpowiednio zadbać. To, o czym nie możemy zapomnieć, jest wymiana filtra. Przyjrzyjmy się, dlaczego jest to takie ważne.

Jak dbać o nasz odkurzacz?

Jednym z symptomów zapchanego filtra jest odczucie, że odkurzacz ma mniejszą moc ssania, a jego praca nie jest zbyt wydajna. Jeżeli tak jest, warto sprawdzić, jaki jest stan filtrów. Nagromadzone w nich zabrudzenia mogą sprawić, że praca urządzenia jest dużo słabsza. Rolą filtra jest wychwytywanie cząsteczek kurzu oraz zanieczyszczeń z powietrza – nie będzie robił tego efektywnie, gdy będzie zapchany. W efekcie kurz i brud wciąż pozostają obecne, co często widać po naszych meblach. Jest to również niekorzystna sytuacja dla alergików, którzy mogą odczuwać nasilone objawy.

Jeżeli zapomnimy o wymianie filtra, może dojść do zapchania, przez co przestanie zatrzymywać cząsteczki kurzu. To z kolei może prowadzić do tego, że przedostaną się dalej i zaczną gromadzić się na poszczególnych podzespołach. Jeśli osiądą na silniku, ten zacznie się przegrzewać, co skutkować może jego spaleniem. Naprawa tej usterki jest bardzo kosztowna, o ile w ogóle możliwa. Dlatego lepiej zapobiegać przykrym sytuacjom i w odpowiednim czasie dokonać wymiany filtra, kupując go np. na witrynie https://otoworki.pl/KARCHER-c83.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =