Dlaczego warto zamontować rolety typu dzień noc?

Odpowiednie udekorowanie okna może w diametralny sposób zmienić aranżację każdego wnętrza. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dodatki do okien i wybrać coś, co będzie stylem pasować do wystroju, jednocześnie regulując ilość światła w pomieszczeniu. W dużych domach z pewnością sprawdzą się różnego rodzaju zasłony i firanki, ale w mniejszych wnętrzach lepiej jest postawić na żaluzje bądź rolety.

Żaluzje nie do każdego pokoju

W latach dziewięćdziesiątych żaluzje stanowiły bardzo popularną ozdobę okna. Można było wybrać modele wykonane z różnorodnych materiałów i w wielu kolorach. Dziś wybór jest jeszcze większy, chociaż teraz żaluzje kojarzą się raczej z pomieszczeniami biurowymi. Nie zawsze będą one odpowiednim dodatkiem w naszym domu, zwłaszcza jeżeli preferujemy bardziej tradycyjny styl. Lepiej też zrezygnować z nich, jeżeli cierpimy na alergię, ponieważ dość trudno jest wyczyścić gromadzący się na żaluzjach kurz, który może być siedliskiem roztoczy.

Rolety zwykłe oraz dzień i noc

Dobrą alternatywą dla żaluzji będą rolety. Doskonale chronią one przed nadmiarem światła, są niedrogie i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Minusem jest to, że gdy chcemy wpuścić do wnętrza więcej światła, musimy całkowicie odsłonić okno, więc najlepiej jest uzupełnić dekorację okna firankami. Na popularności zyskują także rolety typu dzień noc. To tak naprawdę dwie rolety w pasy, połączone ze sobą. Możliwe jest całkowite zasłonięcie okna, lub zakrycie go tylko częściowo tkaniną w transparentne pasy. W ten sposób mamy firanę i zasłonę w jednym.

Jeżeli chodzi o rolety dzień noc cena tego rodzaju produktu nie jest wysoka. W porównaniu z inwestycją w zestaw firanek i zasłon na jedno okno będzie to znacznie mniejszy wydatek. Producenci proponują również rolety w kasecie, które są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ cały mechanizm rolety jest ukryty i zlewa się niemalże z oknem. To idealne rozwiązanie do ciasnych pomieszczeń. Z przykładem takich rolet można zapoznać się na https://rolety24.net/rolety-okienne/w-kasecie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 5 =