Jak działają suplementy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suplementy diety to produkty, których zadaniem jest uzupełnienie naszej codziennej diety w składniki odżywcze, których nie zawsze dostarczamy organizmowi w wystarczających ilościach wraz z pożywieniem.  Nie są lekami. Ich rolą jest zapewnienie odpowiedniego poziomu minerałów i witamin, nie leczenie chorób. Występują w postaci płynów, kapsułek, drażetek, proszków.

Dlaczego warto?

Coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety. Kiedy nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu organizmowi wszystkich składników, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, z ratunkiem przychodzą właśnie suplementy.

Poza dostarczeniem odpowiedniej dawki składników mineralnych i witamin, odpowiednie suplementy są również sprzymierzeńcem walki z nadwagą, pomagają przywrócić zdrowy wygląd skóry i włosów, dbają o mikroflorę jelitową czy przyczyniają się do redukcji stresu. Dzięki suplementom możemy też przyśpieszyć metabolizm, obniżyć poziom złego cholesterolu i podnieść odporność organizmu. Wspomagają koncentrację, oczyszczają organizm – istnieje wręcz nieskończona ilość ich zastosowań.

Gdzie kupić?

Suplementy kupić można właściwie wszędzie. Idealnym miejscem są sklepy internetowe ze zdrową żywnością oraz z artykułami dla sportowców. Takim jest np. sklep Boco. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na skład oraz na pochodzenie preparatu, aby kupić produkt naturalny i wysokiej jakości. Popularność suplementów sprawia, że często można natknąć się na produkty zanieczyszczone bądź „wzbogacone” dodatkowymi związkami chemicznymi, które są zwykłymi wypełniaczami.

Warto również pamiętać, że sukces stosowania suplementów leży we właściwym doborze preparatów i stosowaniu ich w odpowiednich dawkach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów aby wybrać te, których naprawdę potrzebujemy i przyjmować je w odpowiednich dla naszego organizmu ilościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić wesele w stylu boho?
Jak urządzić wesele w stylu boho?
Śluby boho są niezwykle romantyczne. Duża ilość dekoracji i kwiatów… w tym stylu możecie być tak kreatywni jak tylko chcecie! […]
Dlaczego panele to dobry pomysł na podłogę w salonie?
Dlaczego panele to dobry pomysł na podłogę w salonie?
Panele podłogowe cieszą się ogromną popularnością, a statystyki sklepów z wyposażeniem domu wskazują, że wybierane są najczęściej jako wykończenie podłóg. […]
Co możemy podarować partnerce na walentynki?
Co możemy podarować partnerce na walentynki?
Walentynki to dzień, w którym pary świętują swoją miłość do siebie. Aby uczynić to święto bardziej wyjątkowym, wiele par przygotowuje […]
Ostatnie wpisy
Polecamy