Jak stworzyć strefę relaksu w swoim mieszkaniu?

Każdy potrzebuje czasem odrobiny wytchnienia po ciężkim dniu. Przyda się wtedy odrobina spokoju i wszechobecnej ciszy. Nie wszędzie jest to jednak możliwe. W salonie mogą bawić się dzieci, z kolei własne biuro zbytnio kojarzy się komuś z pracą. Warto wydzielić sobie specjalną przestrzeń, która będzie naszą strefą relaksu. Jak może ona wyglądać i co powinno się w niej znajdować?  

Pomysły na strefę relaksu

Dla każdego relaks oznacza coś innego. Dla jednych jest to przesiadywanie z przyjaciółmi przy kawie, a dla innych czytanie książek w samotności. Strefę relaksu przede wszystkim należy dostosować do swoich potrzeb. Może to być wielki pokój dla kilku osób, albo kawałek wydzielonego miejsca w rogu pokoju. Dla wielu oznacza to nawet specjalną strefę SPA, która wymaga już znacznie większych kosztów. Stworzenie strefy relaksu nie musi być jednak wcale drogie. Wystarczy parę mebli i urozmaiceń.

Meble i dodatki 

W zależności od tego, ile osób ma pomieścić strefa relaksu – tym więcej mebli trzeba pomieścić. Warto postawić na komfortowe fotele, na których w razie potrzeby można się zdrzemnąć. Wiele osób wybiera wersje bujane. Ważny jest również stół, gdzie czasami trzeba odstawić książkę lub postawić herbatę. Ciekawym pomysłem są kwadratowe stoliki kawowe, które nie zajmują dużo miejsca i nadają strefie specyficznego klimatu.

Przyda się również specjalny regał, gdzie można przetrzymywać ulubione czasopisma, książki lub płyty DVD. Jeśli ktoś nie chce, żeby zajmowały dużo miejsca to może kupić wersję narożną. Swoją strefę relaksu można urozmaicić obrazami, plakatami albo pachnącymi kwiatami.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *