Technologiczne dodatki do biura

Biuro to miejsce, które powinno być komfortowe i wpływać na zwiększenie wydajności pracowników. Dlatego też niebagatelne znaczenie w tego typu przestrzeniach ma nie tylko odpowiedni wystrój, ale również stosowne rozwiązania technologiczne. Współcześnie bowiem praca opiera się głównie na innowacjach, pozwalających efektywnie i szybko wykonywać wszelkie obowiązki.

Innowacje są na topie

Aby przestrzenie biurowe były w pełni funkcjonalne, należy je wyposażyć w odpowiednie urządzenia i akcesoria technologiczne oraz multimedia, których zadaniem jest ułatwianie współpracy poszczególnym osobom zatrudnionym w biurze. Nowoczesny sprzęt decyduje bowiem o ich wydajności, jakości komunikowania się i kreatywności. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań są multimedialne dotykowe ściany w pokoju konferencyjnym, które pozwalają na sterowanie planszami albo filmami z użyciem gestów.

Podobnym urządzeniem jest multimedialny stół konferencyjny, będący swoistym centrum zarządzania. Na uwagę zasługują też tzw. mappingi przestrzenne, które umożliwiają łatwą zmianę otoczenia w trakcie spotkań biznesowych (np. las, łąka, morze, góry). Ciekawym pomysłem są specjalne ekrany rozwijane, służące do szybkiego przekazania pracownikom stosownej wiedzy dosłownie w każdy miejscu.

Podobną rolę spełniają wielkoformatowe ekrany dotykowe, umożliwiające wspólną pracę nad projektami (wprowadzanie poprawek, dodawanie nowych punktów, dyskusję). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o projektorach krótkoogniskowych (np. takich jak te: https://avpoint.pl/projektory-krotkoogniskowe) do wyświetlania obrazu na ścianie, a także interaktywnych flipchartach – czyli ścianach z funkcją pisania lub rysowania, dzięki którym można współdzielić i udostępniać notatki ze spotkań.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + osiem =