Jakie części składają się na zawieszenie pneumatyczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć samochód stanowi własność wielu osób, niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, jak działa. Jednym z ważniejszych systemów jest zawieszenie pneumatyczne, które odpowiada za utrzymanie pojazdu na odpowiedniej wysokości, a także za ograniczanie wstrząsów powstających na nierównej nawierzchni. Z jakich części składa się ten podzespół?

Charakterystyka komponentów

Zawieszenie pneumatyczne zbudowane jest z kilku kluczowych podzespołów. Kolumny i amortyzatory podobne są do swoich odpowiedników w zawieszeniu konwencjonalnym, ale dodatkowo wyposażone są w zamiennik sprężyny, czyli miech pneumatyczny. Miech wyprodukowany jest z wytrzymałej gumy o wielowarstwowej budowie, posiadającej krzyżowy układ włókien, który zapewnia wewnętrzną integralność i stabilność. Choć wszystkie elementy zawieszenia ulegają naturalnym procesom eksploatacji, to są mniej podatne na działanie niskich i wysokich temperatur, a także uszkodzenia mechaniczne i różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Kolejnym elementem układu jest jednostka sterująca (ECU), która odpowiada za przetwarzanie sygnałów z czujników poziomu, pomiar ciśnienia w miechach, a także zarządza otwarciem zaworów oraz włącza i wyłącza kompresor (kolejny element układu). Dodatkowo na zawieszenie pneumatyczne składają się: przewody powietrza, blok zaworowy, czujniki poziomu, zasobnik (zbiornik) ciśnienia.  Strona internetowa https://thomasmarkt.com/23-seria-7 zawiera niektóre ze wspomnianych elementów, które stanowią podstawę konstrukcji zawieszenia, dedykowane marce BMW serii 7.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na zabieg wybielania zębów?
Dlaczego warto się zdecydować na zabieg wybielania zębów?
Każdy z nas pragnie należycie się prezentować niezależnie od okoliczności. W tym celu dbamy o swój wygląd i inwestujemy w […]
Rodzaje mechanizmów zegarków
Rodzaje mechanizmów zegarków
Modele mechaniczne i automatyczne Jednym z kryteriów wyboru zegarka jest rodzaj zastosowanego mechanizmu. Najbardziej klasyczne są czasomierze wyposażone w tradycyjny […]
Co zabrać w podróż służbową?
Co zabrać w podróż służbową?
Niemal każdy ma w głowie listę rzeczy, bez których nie jest w stanie wybrać się w dalszą podróż. Kiedy jednak […]
Ostatnie wpisy
Polecamy