Jakie nawierzchnie stosuje się na kortach tenisowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korty tenisowe mogą różnić się rodzajem nawierzchni. Najczęściej spotykanymi nawierzchniami do gry w tenisa są: gliniane, twarde i trawiastych. Poszczególne nawierzchnie nadają grze różny charakter, dlatego tak ważne jest, by dobrać kort tenisowy do swoich potrzeb.

Rodzaj nawierzchni używanej w tenisie zależy od kilku czynników, w tym klimatu, lokalizacji i kosztów. Niektóre nawierzchnie mogą być bowiem bardzo drogie nie tylko, jeśli chodzi o ich zakup, ale również utrzymanie. Firma zajmująca się budową kortów taka jak https://www.robtenis.com.pl/ będzie jednak w stanie dobrać odpowiednią nawierzchnię do kortu.

Korty gliniane

Glina jest najstarszym typem nawierzchni kortów tenisowych używanych w turniejach i jest jedną z najtrudniejszych nawierzchni do gry. Nawierzchnie gliniane wymagają od graczy zmiany sposobu zagrywania strzałów i poruszania się po korcie.

Korty twarde

Korty twarde wykonane są z asfaltu lub betonu, co daje grze znacznie szybsze tempo niż pozostałe powierzchnie ze względu na mniejsze twarde. Korty twarde są używane w większości profesjonalnych turniejów.

Korty trawiaste

Ten rodzaj nawierzchni wymaga dodatkowej konserwacji i szybko się zużywa w porównaniu z kortami twardymi. Korty trawiaste są używane w niektórych profesjonalnych turniejach i są jedynym rodzajem kortu dopuszczonym do użytku na Wimbledonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Technologia led – jakie produkty wykorzystuje?
Technologia led – jakie produkty wykorzystuje?
Technologia LED od kilku lat zdobywa coraz większą popularność, a produkty z jej wykorzystaniem są coraz częściej używane niemal w […]
Notebooki – czym są i ich cechy charakterystyczne
Notebooki – czym są i ich cechy charakterystyczne
Notebook to mały komputer, który został zaprojektowany jako przenośny. Komputery te są bardzo lekkie i cienkie, dzięki czemu można je […]
Ubrania dla małych dziewczynek – co jest obecnie modne?
Ubrania dla małych dziewczynek – co jest obecnie modne?
Moda dziecięca często jest czerpana z kolekcji dla dorosłych. Mimo, iż ciuchy dla dzieci są mniejszą wersją ubrań na dorosłych, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy