Jakie nawierzchnie stosuje się na kortach tenisowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korty tenisowe mogą różnić się rodzajem nawierzchni. Najczęściej spotykanymi nawierzchniami do gry w tenisa są: gliniane, twarde i trawiastych. Poszczególne nawierzchnie nadają grze różny charakter, dlatego tak ważne jest, by dobrać kort tenisowy do swoich potrzeb.

Rodzaj nawierzchni używanej w tenisie zależy od kilku czynników, w tym klimatu, lokalizacji i kosztów. Niektóre nawierzchnie mogą być bowiem bardzo drogie nie tylko, jeśli chodzi o ich zakup, ale również utrzymanie. Firma zajmująca się budową kortów taka jak https://www.robtenis.com.pl/ będzie jednak w stanie dobrać odpowiednią nawierzchnię do kortu.

Korty gliniane

Glina jest najstarszym typem nawierzchni kortów tenisowych używanych w turniejach i jest jedną z najtrudniejszych nawierzchni do gry. Nawierzchnie gliniane wymagają od graczy zmiany sposobu zagrywania strzałów i poruszania się po korcie.

Korty twarde

Korty twarde wykonane są z asfaltu lub betonu, co daje grze znacznie szybsze tempo niż pozostałe powierzchnie ze względu na mniejsze twarde. Korty twarde są używane w większości profesjonalnych turniejów.

Korty trawiaste

Ten rodzaj nawierzchni wymaga dodatkowej konserwacji i szybko się zużywa w porównaniu z kortami twardymi. Korty trawiaste są używane w niektórych profesjonalnych turniejach i są jedynym rodzajem kortu dopuszczonym do użytku na Wimbledonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest potrzebne, aby zacząć nurkować?
Co jest potrzebne, aby zacząć nurkować?
Nurkowanie staje się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce. Każdego roku zwiększa się grono jego oddanych fanów. Nurkowie odwiedzają egzotyczne […]
Najpopularniejsze taśmy klejące.
Najpopularniejsze taśmy klejące.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm klejących. Dlaczego warto się z nimi obeznać? Otóż taśma klejąca użyta niezgodnie ze […]
Jak wyznaczyć trasę pojazdom podczas remontu ulicy?
Jak wyznaczyć trasę pojazdom podczas remontu ulicy?
Pachołki drogowe to najczęściej stosowane narzędzie do wydzielania kierunków na drodze. Znajdują szerokie zastosowanie w sytuacjach, gdy istnieje konieczność wyznaczenia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy