Czy każdy towar można przewieźć za granicę?

Dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej oraz Strefie Schengen możemy pozwolić sobie na przekraczanie granicy bez paszportów i kolejek, a także przewozić przez nią znakomitą większość towarów. Okazje się jednak, że są tutaj pewne obostrzenia, o których za chwilę powiemy nieco więcej. Ważne by zawsze się do nich stosować, inaczej możemy znaleźć się w bardzo nieciekawej sytuacji. By tak się nie stało, stosujmy się zawsze to lokalnych praw, które obowiązują na terenie państwa, do którego wjeżdżamy.

Alkohol i tytoń

Te dwie kwestie są chyba najczęściej dyskutowane. Otóż można dokonać transportu niewielkiej ilości zarówno piwa, wódki, wina jak i papierosów. Jednak mogą być one przewiezione jedynie dla własnego użytku, w samochodzie osobowym. W przypadku przewozów firmowych, w celu dalszej odsprzedaży i dystrybucji wyrobów alkoholowych i tytoniowych na terenie innego kraju, należy posiadać stosowne zezwolenia. W tym celu zapoznajmy się z prawem UE oraz Schengen, które określa różne reguły, którym podlega transport międzynarodowy. Znając je na pewno nie wpadniemy w żadne kłopoty.

Rzeczy wartościowe

Również w przypadku przewozów takich artykułów jak dzieła sztuki, zwłaszcza ważne dla historii danego państwa, mogą istnieć różne wyłączenia i zakazy. Nie zawsze można takiego rodzaju towar przewieźć przez granicę. Pomimo braku kontroli, jeśli zostaniemy sprawdzeni przez odpowiednie służby, mogą pojawić się niemałe kłopoty. Tutaj bardzo dużą rolę gra już nie tylko prawo UE, ale także wewnętrzne przepisy różnych krajów. Na stronie http://teul.pl/transport-anglia możemy znaleźć dodatkowe informacje, w zakresie transportu towarów do Anglii.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × cztery =