Manicure bezpieczny dla dłoni – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure dostępny jest w większości placówek kosmetycznych. Choć należy do grupy niezwykle popularnych usług, nie wszędzie wykonywany jest poprawnie i bezpiecznie dla naszych dłoni. Decydując się na dany salon zwróćmy szczególną uwagę na sprzęt, w jaki ten jest wyposażony oraz ogólne warunki sanitarne – choć estetyka wnętrz również się liczy, zdecydowanie nie jest pierwszorzędna. 

Zdezynfekowane i wysterylizowane narzędzia pracy

Miejsce, do którego udajemy się na manicure powinno być przestrzenią czystą o wyraźnym porządku. Nie mniej ważne jest to, jakie wrażenie sprawia stanowisko pracy oraz jak do działania przygotowuje się sama kosmetyczka. Dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia niezmiernie ważne jest to, czy ta dezynfekuje i sterylizuje narzędzia do manicure. Osoba wykonująca zabieg powinna mieć również na dłoniach jednorazowe rękawiczki. Jeśli z manicure korzystamy często, warto zakupić nawilżający żel do dłoni. Dobrym rozwiązaniem jest i Victoria Vynn krem do rąk – produkt lepszej jakości, który precyzyjnie zadba o naszą skórę. 

Na co dzień należy używać parokrotnie wybranego kremu lub żelu do rąk. Tym bardziej, jeśli mamy częsty kontakt z wodą lub przemieszczamy się pośród powierzchni o różnych temperaturach. Jeśli manicure wykonujemy w domu, dobrze jest również zaopatrzyć się w zestaw podstawowych akcesoriów do tej czynności. Te dostępne są na stronie https://sklep.ileopard.pl/produkty/maniciure/akcesoria-do-maniciu/akcesoria-victoria-vynn,2,10366. Wybierajmy jedynie dodatki o potwierdzonej jakości, które ułatwią nam poprawne wykonanie całego zabiegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Otwarcie sklepu – o czym warto pomyśleć już na starcie?
Otwarcie sklepu – o czym warto pomyśleć już na starcie?
Otwierając nowy sklep w mieście, musimy liczyć się z tym, że może minąć trochę czasu zanim zawitają do nas pierwsi […]
Jak urządzić przytulny balkon?
Jak urządzić przytulny balkon?
Mieszkanie w bloku jest czymś nieco innym, niż w prawdziwym domu. Jedna z największych różni to brak ogródka, gdzie moglibyśmy […]
Dlaczego warto go stosować ekogroszek?
Dlaczego warto go stosować ekogroszek?
Zima już się powoli zbliża ku końcowi, chociaż naturalnie ciągle trzeba opalać swoją nieruchomość. Część osób które posiadają jeszcze stare […]
Ostatnie wpisy
Polecamy