Jakie są różne rodzaje desek elewacyjnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów desek elewacyjnych. Niektóre są wykonane z drewna, a niektóre z materiałów kompozytowych lub polietylenu. Przyjrzymy się tym trzem rodzajom, a także różnym rodzajom materiałów kompozytowych, które można wykorzystać do budowy deski elewacyjnej.

Drewniane deski elewacyjne

Są to najbardziej tradycyjne deski elewacyjne i występują w trzech stylach: pionowym, poziomym i ukośnym. Mogą być przybijane bezpośrednio do ściany lub mocowane za pomocą śrub lub klipsów, w zależności od projektu.

Główną zaletą drewnianych desek elewacyjnych jest to, że są bardzo mocne i trwałe. Wyglądają również świetnie, gdy są malowane lub bejcowane, więc mogą pasować do każdego schematu kolorów, które masz na myśli dla swojego domu. Jednak ponieważ są wykonane z drewna, zawsze istnieje ryzyko, że mogą się porysować, jeśli nie zainstalujesz ich prawidłowo.

Elastyczne deski elewacyjne

Elastyczne deski elewacyjne są wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Są one zaprojektowane tak, aby były wystarczająco elastyczne, aby wytrzymać elementy, ale wystarczająco mocne, aby oprzeć się uszkodzeniom. Deski elastyczne są często stosowane w budynkach komercyjnych i domach mieszkalnych.

Deski elewacyjne kompozytowe

Drugi rodzaj desek elewacyjnych jest wykonany z materiałów kompozytowych, takich jak włókno cementowe, włókno drzewne lub plastik z recyklingu. Materiały te są mieszane z innymi składnikami, aby stworzyć syntetyczny materiał, który wygląda jak drewno, ale ma wiele zalet w porównaniu z produktami z prawdziwego drewna. Są one bardziej trwałe, lżejsze i wymagają mniejszej konserwacji. Można je również malować lub bejcować, aby dopasować je do aktualnej kolorystyki domu. Kompozytowe deski elewacyjne są często stosowane zarówno w budynkach komercyjnych, jak i domach mieszkalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach pomoc fizjoterapeuty okaże się niezbędna?
W jakich przypadkach pomoc fizjoterapeuty okaże się niezbędna?
Obecnie wiele osób zmaga się z problemami związanymi z układem ruchu. Dotyczy to nie tylko aktywnych fizycznie, ale również tych, […]
Jak wygląda rozliczanie wynagrodzeń pracowników?
Jak wygląda rozliczanie wynagrodzeń pracowników?
Wynagrodzenie, które podawane jest w umowie o pracę określone jest w kwocie brutto. W związku z tym wypłata, którą rzeczywiście […]
Fotele jako świetny sposób na uzupełnienie aranżacji salonu
Fotele jako świetny sposób na uzupełnienie aranżacji salonu
Jeśli mamy salon, który już się nam znudził, nie podoba się nam, lub po prostu jest urządzony w niemodnej kolorystyce […]
Ostatnie wpisy
Polecamy