Kiedy jest najlepszy moment na sprzedaż mieszkania?

W ostatnim czasie rynek mieszkań przechodzi prawdziwe oblężenie. Wystawione na sprzedaż mieszkania zyskują kupców w mgnieniu oka, co świadczy o tym, że popyt na nieruchomości jest ogromny. Jednak czy istnieją w ciągu roku okresy, w których mieszkanie można sprzedać jeszcze łatwiej i szybciej? Statystyki – choć wskazują na znacznie zwiększoną na rynku nieruchomości ilość transakcji wiosną i jesienią – powoli tracą na wartości.

Dlaczego wiosna i jesień?

Od lat obserwuje się trend wzrostu sprzedaży mieszkań w okresie jesiennym, przypadającym na okres przeprowadzki głównie studentów do większych miast. Zdecydowana większość z nich zmuszona jest do wynajmu, ale jest także duża grupa osób, która od razu woli zainwestować pieniądze w swoje mieszkanie. Wiosną natomiast obserwuje się zwiększoną sprzedaż mieszkań przeznaczoną docelowo na rynek najmu sezonowego – największą popularnością cieszą się wówczas nieruchomości w miejscowościach turystycznych.

Przygotuj się wcześniej

Kiedy i jak najlepiej przygotować się do sprzedaży nieruchomości, kiedy po głowie chodzi myśl: sprzedam mieszkanie Leszno? Atrakcyjna oferta znajdzie kupca w każdym momencie roku – nawet w środku lata, w szczycie okresu urlopowego. Warto przyszykować mieszkanie na sprzedaż, wykonać drobny remont, zorientować się nad docelową grupą odbiorców ogłoszenia, a także nad tym gdzie umieścimy ogłoszenie o sprzedaży. Te kroki z pewnością przyczynią się do pomocy w szybszym zbyciu nieruchomości.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *