Korzyści z przyciemnianych szyb w samochodzie?

Na ulicach coraz częściej można spotkać samochody, które mają przyciemniane szyby. Nie ma się co temu dziwić, zważając na liczne zalety, jakie się z tym wiążą. Dlaczego warto przyciemniać swoje szyby i z pomocą jakich metod można to zrobić? 

Zalety przyciemnianych szyb 

Przyciemniane szyby nie tylko zwiększają walory estetyczne samochodu, ale są też bardzo praktyczne. Dzięki nim zyskuje się znacznie większą ochronę przed promieniowaniem UV. Ma to nie tylko wartości zdrowotne, ale też wpływa na komfort jazdy. Mniejsza ilość promieni słonecznych przekłada się też na niższą temperaturę w aucie. Zwiększa się także bezpieczeństwo podróżujących, bo przyciemniane szyby ograniczają ryzyko oślepienia słońcem czy innymi światłami. Dla wielu istotna będzie również dyskrecja, gdzie ogranicza się widoczność osób z ulicy czy innych samochodów. 

Najpopularniejsze metody na przyciemnienie szyb 

Bardzo prostą i skuteczną metodą jest zastosowanie naklejek na samochód. Folia do przyciemniania szyb jest nie tylko bardzo ekonomiczna, ale również bardzo łatwa w zamontowaniu. Daje dużą dowolność w dobieraniu barwy i stopnia przyciemnienia. Alternatywą dla folii jest specjalne przyciemnianie piecowe. Jest ono bardziej skomplikowane i droższe, ale daje możliwość uzyskania efektu fotochromu i barwienia szkła.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *