Jak cieszyć się magią roślin przez cały rok?

Piękny, zadbany ogródek balkonowy lub przydomowy to nie tylko piękne otoczenie, w którym chce się przebywać, ale i miejsce do codziennego wypoczynku. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób pragnie przedłużyć sezon kwitnienia i rozrostu roślin także na okres jesienny i zimowy. Doskonałym pomysłem i rozwiązaniem dla wszystkich pasjonatów zieleni, mogą być zimowe ogrody.

Ciesząca oko zieleń, która trwa przez cały rok

Zimowe ogrody to zaprojektowane z dbałością o szczegóły miejsca, gdzie nasze rośliny mogą swobodnie rozwijać się, jak sama nazwa wskazuje, także zimą. Kluczową rolę w powodzeniu takiej inicjatywy gra jednak przemyślane projektowanie ogrodów zimowych, z uwzględnieniem nie tylko możliwości finansowych i metrażowych, ale również potrzeb samych roślin. Ogród zimowy może obejmować zarówno niewielkiej powierzchni balkon lub taras, jak również spore pomieszczenie takie jak loggia, w którym poza roślinami, zmieszczą się także stół jadalniany oraz zestaw krzeseł.

Ogród zimowy z założenia jest miejscem, w którym rośliny w czasie tej zimnej pory roku mogą swobodnie rosnąć i rozwijać się, ciesząc nasze oczy. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest oszklenie całego pomieszczenia, tak jak zaprezentowano np. tutaj – http://winter-gardens.pl i pozostawienie kwiatów pod wpływem promieni słonecznych. W sytuacji, kiedy naturalnego światła jest stosunkowo mało, można również zastosować ocieplenie ogrodu poprzez zamontowanie w nim grzejnika lub specjalnych, aluminiowych paneli grzewczych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 11 =