Łazienka w stylu retro

Urządzając mieszkanie, w końcu przychodzi czas na wyposażenie łazienki. Łazienka jest o tyle ważnym pomieszczeniem, że dbamy w niej o higienę, powinna być więc praktycznie urządzona, by ułatwiać nam życie. Codzienna higiena zajmuje trochę czasu, a w ładnie urządzonej łazience może być jeszcze prostsza i przyjemniejsza. Każdy preferuje inny wygląd łazienki – niektórzy wolą klasyczniejsze wyposażenie, inni gustują w nowoczesnym wystroju. Jednym z nieprzemijających trendów jest łazienka retro. Łączy ona w sobie trochę z każdego stylu – na czym dokładnie polega styl retro i jak urządzić łazienkę w stylu retro?

Na czym polega styl retro?

Styl retro przywodzi na myśl lata 60, jest to trafne spostrzeżenie, choć z założenia styl ten nie jest inspirowany żadną konkretną epoką. Styl retro wyróżnia się przede wszystkim nagromadzeniem detali, dlatego do wyposażenia łazienki przyda się dobry producent akcesoriów łazienkowych, który połączy funkcjonalność z przystępną ceną i atrakcyjnym wyglądem. Kolorami dominującymi w łazience powinien zostać biały, czarny i złoty – końcu zależy nam na eleganckim charakterze przestrzeni.

Niezbędne elementy wystroju w łazience retro

Aby przez długie lata cieszyć się dobrym stanem łazienki warto nieco w nią zainwestować. W pomieszczeniu na pewno niezbędne będą akcesoria łazienkowe retro najwyższej jakości. Podstawą stylu są oczywiście detale, więc na miejscu będzie choćby ozdobne lustro z grubą, złotą ramą, idealnie sprawdzą się także kwiaty w ozdobnych doniczkach, czy obrazy na ścianie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − pięć =