Frezowanie można wykonywać na wielką skalę, choć można też na mniejszą. W podobny sposób dzieli się służące do tego maszyny, których typologia rozciąga się od masywnych frezarek obecnych w dużych zakładach przemysłowych, po plotery frezujące, sprawdzające się w mniejszych zakładach i przy pracy z innymi materiałami. Główną różnicą pomiędzy wymienionymi jest zakres gabarytowy materiału, jaki można w nich obrabiać, a także, co jest dosyć oczywiste, siła oraz moment obrotowy frezów i całego urządzenia.
Mocną stroną ploterów frezujących jest ich stosunkowo mała powierzchnia, co pozwala ustawić je również w mniejszych zakładach. Słabością jest niemożność pracy z najtwardszymi materiałami, takimi jak metale czy im podobne. Jest to również powodem, dla którego plotery znalazły główne źródło wykorzystania w przemyśle reklamowym, do obróbki tworzyw sztucznych, miękkiego aluminium czy sklejki. Frezarki z prawdziwego zdarzenia, dzięki potężnemu przełożeniu i momentowi obrotowemu, bez problemu radzą sobie nawet z najtwardszymi surowcami.
Oczywiście istnieją również inne maszyny, poza dwoma wymienionymi, takie jak lekkie frezarki bramowe (podobne do ploterów) lub frezarko-grawerki, ale nie będziemy się o nich rozpisywać. Ważne jest to, że plotery dobrze radzą sobie ze swoimi podstawowymi zadaniami, do czego dochodzi opcja grawerowania. Jeśli planujemy zaopatrzenie naszego zakładu w któryś z wielu dostępnych na rynku ploterów, powinniśmy rozważyć firmę Aristo, słynącą z bezawaryjnych i precyzyjnych maszyn.