Pompa próżniowa do klimatyzacji – za co odpowiada?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy próżniowe są wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, a także do tworzenia bezszwowych uszczelnień próżniowych w sprzęcie medycznym i opakowaniach. Pompy próżniowe można również znaleźć w zakładach przemysłowych, gdzie są wykorzystywane do różnych celów.

Jakie ma zadania?

Pompa próżniowa klimatyzacji jest odpowiedzialna za zapewnienie prawidłowego działania układu chłodzenia. Pompa wyciąga powietrze z układu i wysyła je do skraplacza, który służy do schładzania gorącego powietrza z wnętrza samochodu. Skraplacz następnie zamienia to gorące powietrze w zimne i wysyła je z powrotem do silnika samochodu.

Sama pompa działa poprzez zasysanie powietrza z zewnątrz i wpychanie go przez rurkę lub wąż do sprężarki pojazdu. W tym miejscu odbywa się rzeczywiste chłodzenie – sprężarka zmienia powietrze zewnętrzne z gorącego na zimne. Następnie zimne powietrze jest wypychane przez kolejną rurkę lub wąż z powrotem do kabiny pojazdu.

Jak jest zbudowana pompa próżniowa?

– Korpus (znany również jako zbiornik) zawiera olej, który smaruje różne części pompy i pomaga je schłodzić, gdy się nagrzewają.

– Wentylator odśrodkowy zasysa powietrze zewnętrzne przez port wlotowy z przodu zbiornika, gdzie przechodzi ono przez filtr, zanim zostanie wciągnięte do jednego końca komory tłoka.

– Wewnątrz tej komory tłokowej znajduje się inny mały wentylator odśrodkowy, który wypycha powietrze przez port wydechowy na górze, gdy obraca się z dużą prędkością.

Jeśli szukasz takiego urządzenia, to koniecznie sprawdź stronę: http://climapartner.pl/10492-pompy-prozniowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawdzić, gdy silnik w aucie nie działa?
Co sprawdzić, gdy silnik w aucie nie działa?
Brak możliwości uruchomienia silnika w aucie osobowym wiąże się z dużym stresem. Trudno wówczas o racjonalne działanie, ale mimo wszystko […]
Jak sprawić, by nasz taras był ciekawszy?
Jak sprawić, by nasz taras był ciekawszy?
Taras to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Służy do odpoczynku z przyjaciółmi i rodziną, urządzania grilla i tak dalej. […]
Czy produkty reklamowe mogą być praktyczne?
Czy produkty reklamowe mogą być praktyczne?
Gadżety reklamowe cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród firm, jak i samych odbiorców. Dla przedsiębiorców jest to stosunkowo niedrogi, a […]
Ostatnie wpisy
Polecamy