Pompa próżniowa do klimatyzacji – za co odpowiada?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy próżniowe są wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, a także do tworzenia bezszwowych uszczelnień próżniowych w sprzęcie medycznym i opakowaniach. Pompy próżniowe można również znaleźć w zakładach przemysłowych, gdzie są wykorzystywane do różnych celów.

Jakie ma zadania?

Pompa próżniowa klimatyzacji jest odpowiedzialna za zapewnienie prawidłowego działania układu chłodzenia. Pompa wyciąga powietrze z układu i wysyła je do skraplacza, który służy do schładzania gorącego powietrza z wnętrza samochodu. Skraplacz następnie zamienia to gorące powietrze w zimne i wysyła je z powrotem do silnika samochodu.

Sama pompa działa poprzez zasysanie powietrza z zewnątrz i wpychanie go przez rurkę lub wąż do sprężarki pojazdu. W tym miejscu odbywa się rzeczywiste chłodzenie – sprężarka zmienia powietrze zewnętrzne z gorącego na zimne. Następnie zimne powietrze jest wypychane przez kolejną rurkę lub wąż z powrotem do kabiny pojazdu.

Jak jest zbudowana pompa próżniowa?

– Korpus (znany również jako zbiornik) zawiera olej, który smaruje różne części pompy i pomaga je schłodzić, gdy się nagrzewają.

– Wentylator odśrodkowy zasysa powietrze zewnętrzne przez port wlotowy z przodu zbiornika, gdzie przechodzi ono przez filtr, zanim zostanie wciągnięte do jednego końca komory tłoka.

– Wewnątrz tej komory tłokowej znajduje się inny mały wentylator odśrodkowy, który wypycha powietrze przez port wydechowy na górze, gdy obraca się z dużą prędkością.

Jeśli szukasz takiego urządzenia, to koniecznie sprawdź stronę: http://climapartner.pl/10492-pompy-prozniowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łańcuchy transportowe. Czym muszą się charakteryzować?
Łańcuchy transportowe. Czym muszą się charakteryzować?
Łańcuchy transportowe to niezbędny element konstrukcyjny w każdym przenośniku łańcuchowym. Powinien być przede wszystkim odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale […]
Jakie dania nie obejdą się bez dodania oliwy?
Jakie dania nie obejdą się bez dodania oliwy?
Oliwa z oliwek to jeden z najłatwiej dostępnych tłuszczów o szlachetnym aromacie i wyrazistym smaku. Jest szczególnie popularna w rejonie […]
Tokarka – kiedy wymaga naprawy?
Tokarka – kiedy wymaga naprawy?
Obecnie w zakładach przemysłowych trudno wyobrazić sobie efektywną pracę bez specjalistycznego wyposażenia. Można wymienić wiele niezbędnych urządzeń, ale jednym z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy