Pellet – rodzaje, zastosowanie i przechowywanie

Pellet jest często stosowany jako sposób przechowywania węgla, dzięki czemu nie trzeba go rozpakowywać i można go łatwo układać w stosy. Duże ilości pelletu mogą być przechowywane w magazynie pelletu, co jest znacznie łatwiejsze niż układanie węgla luzem. Co warto wiedzieć?

Najważniejsze informacje

Pellety to wygodna, drobnoziarnista forma paliwa grzewczego. Można je stosować w piecach i kotłach na drewno, a także we wkładach piecowych i kotłach na pellety. Pellety produkowane są z odpadów tartacznych z drewna twardego lub miękkiego, które pozostają po przetarciu tarcicy na deski. Skrawki drewna są następnie mielone na drobne kawałki, suszone w piecach w celu usunięcia nadmiaru wilgoci i prasowane w twarde pellety, które wyglądają jak królicze odchody! Pellety są doskonałym źródłem ciepła, ponieważ wytwarzają niską emisję, są łatwe w transporcie i przechowywaniu oraz mają dłuższy okres przydatności niż węgiel. Pellet barlinek jest to produkt, który warto stosować jako opał.

Pellety są następnie składowane w magazynie pelletu, co jest znacznie łatwiejsze niż układanie węgla luzem. Pellety są wygodną, drobnoziarnistą formą paliwa grzewczego. Można je stosować w piecach i kotłach na drewno, a także we wkładach piecowych i kotłach na pellet.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *