Jak dobrać buty do odpowiedniej męskiej stylizacji

Mężczyznom zazwyczaj z większym trudem niż kobietom przychodzi skomponowanie stylizacji. Mają problem głównie z dobieraniem dodatków do bazowej odzieży. Przykładowo paska do spodni, ładnego szala do płaszcza czy też zegarka. Problemem mogą okazać się również buty, których rodzajów na rynku obecnie jest tak wiele.

W jaki sposób mężczyzna powinien wybierać buty?

Mężczyźni stawiają przede wszystkim na wygodę. Jednak dobierając buty do stylizacji, nie można brać wyłącznie jej pod uwagę. Owszem, jest to niezwykle ważne, ale zdecydowanie nie tak bardzo jak ogólna prezencja. Jeśli stylizacja ma być typowo elegancka, wówczas obuwie męskie również powinno takie być. Do garnituru powinno się dobierać typowe obuwie garniturowe, klasyczne. Mogą być to również mokasyny, obecnie moda jest dużo bardziej elastyczna niż jeszcze kilka lat temu. Do garnituru pasują także sztyblety. Można skorzystać z tej opcji wtedy, gdy przykładowo jest śnieg czy też pogoda nie sprzyja.

W przypadku mniej eleganckich wyjść, nie trzeba się zdecydowanie silić na klasykę. Można założyć przykładowo adidasy czy też zwykłe trampki. Dobrze jest jednak wybierać modele obuwia, które są mimo wszystko dość uniwersalne. Bez krzykliwych kolorów, zbędnych zdobień czy też dodatków, które sprawią, że nie będą one pasowały praktycznie do niczego. Warto dokonywać zakupu obuwia w sklepach internetowych. Tam można zobaczyć od razu obuwie w jakiejś konkretnej stylizacji. To bardzo pomaga zdecydować, czy dane buty będą pasować do naszych stylizacji.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =