Pracownicy z zagranicy – jak przygotować ich do pracy w Polsce?

Na naszym rynku zaczyna już powoli brakować pracowników, dlatego przedsiębiorstwa coraz częściej zatrudniają ludzi z zagranicy. To świetna możliwość do obniżenia kosztów w firmie, a przy okazji posiadania w niej wykwalifikowanych specjalistów. Nawet najlepszy fachowiec powinien jednak znać język polski, by porozumieć się z resztą załogi.

Już przed przylotem danej osoby warto podarować jej materiały edukacyjne oraz zachęcić do tego, by zapoznała się z podstawami gramatyki. Po przyjeździe do Polski wskazana będzie nauka języka polskiego dla obcokrajowców. Istnieje wiele szkół, które specjalizują się w nauczaniu skierowanym do osób, które wcześniej nie miały do czynienia z naszym krajem.

Zdobywanie umiejętności językowych

Podczas pracy w firmie zatrudniony może nie dysponować wystarczającą ilością czasu, by uczyć się na bieżąco. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie zaproponowanie mu wakacyjnego kursu języka polskiego dla obcokrajowców, o którym można uzyskać więcej informacji na https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-wakacyjne-dla-obcokrajowcow/. W ten sposób zyska możliwość poszerzania kompetencji w wolnych chwilach.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + 16 =