Retinol – jakie ma zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Retinol jest najczęściej stosowanym miejscowo składnikiem przeciwstarzeniowym. Można go znaleźć w produktach przeciwstarzeniowych, takich jak kremy nawilżające i kremy na noc, a także jest dostępny na receptę dla tych, którzy potrzebują większej dawki.

Retinol jest formą witaminy A, która wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Witamina A występuje w dwóch formach: retinoidów (które obejmują retinol) i karotenoidów (które obejmują beta-karoten). Pomaga stymulować produkcję kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowej skóry. Retinol działa poprzez stymulację produkcji nowych komórek, poprawę obrotu komórkowego i zwiększenie produkcji kolagenu.

Retinol znany jest również jako tretinoina, retinaldehyd, kwas retinowy i witamina A. Jest chemiczną pochodną witaminy A i działa poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry.

Retinol jest stosowany od ponad 30 lat w klinikach dermatologicznych na całym świecie w leczeniu trądziku, uszkodzeń słonecznych oraz drobnych zmarszczek. Jest on również stosowany w produktach przeciwstarzeniowych, takich jak kremy nawilżające i kremy na noc.

Jak działa?

Retinol stymuluje produkcję nowych komórek skóry w skórze właściwej (warstwa środkowa). Z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna i bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne (co może prowadzić do powstawania ciemnych plam). Pomaga to w naprawie uszkodzonych komórek skóry, zmniejsza przebarwienia spowodowane szkodliwym działaniem słońca oraz stymuluje produkcję kolagenu, co może poprawić strukturę i koloryt skóry dojrzałej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Leasing czy kredyt? Co lepiej wybrać?
Leasing czy kredyt? Co lepiej wybrać?
Leasing to metoda finansowania pojazdów, z której jeszcze niedawno mogły korzystać jedynie firmy, jednak kilka lat temu, pewien duży koncern […]
Płytki czy panele – co wybrać
Płytki czy panele – co wybrać
Proces wyposażenia wnętrz we własnej nieruchomości to bardzo trudne zadanie. Wymaga kreatywności, logistyki i cierpliwości. Każdy z nas pragnie bowiem, […]
Listwy – nie tylko na podłogę
Listwy – nie tylko na podłogę
Gustownie wykończone pomieszczenia od razu przyciągają uwagę. W sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć wiele oryginalnych materiałów, dzięki którym aranżacje […]
Ostatnie wpisy
Polecamy