Typy rusztowań budowlanych – jak wybrać odpowiednie?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed zakupem lub wypożyczeniem rusztowania jest upewnienie się, że posiadamy odpowiedni rodzaj rusztowania do danego zadania. Rusztowanie budowlane, którego potrzebujesz, będzie zależało od rodzaju projektu, nad którym pracujesz i od tego, czy jest on tymczasowy czy stały.

Do głównych typów rusztowań budowlanych należą:

Rusztowania jednostronne 

Są one najczęściej stosowane w pracach mieszkaniowych, takich jak budowa domów i budynków mieszkalnych, ale mogą być również stosowane w projektach komercyjnych, takich jak budynki biurowe i centra handlowe. Są one lekkie i przenośne, a także łatwe w montażu i demontażu. Rusztowania jednostronne mają zazwyczaj jedną drabinę, ale są też modele wyposażone w dwie drabiny, dzięki czemu może z nich korzystać więcej niż jeden pracownik jednocześnie, bez konieczności wspinania się nad sobą.

Rusztowania dwustronne

Są one podobne do modeli jednostronnych, z tą różnicą, że mają dwa zestawy platform i schodów, a nie tylko jeden zestaw, jak w przypadku rusztowań jednostronnych. Rusztowania dwustronne są droższe od jednostronnych, ponieważ ich budowa wymaga więcej materiałów i pracy, ale zapewniają większą stabilność, dzięki czemu pracownicy nie muszą się martwić, że spadną podczas pracy na wysokich powierzchniach, takich jak dachy czy sufity. Rusztowania dwustronne są często używane w sytuacjach, gdy pracownicy muszą mieć dostęp do obu stron budynku lub konstrukcji, np. podczas malowania zewnętrznych powierzchni domu. Można je jednak wykorzystać również do innych prac, które wymagają od pracowników stania na wysokich powierzchniach i przemieszczania się między nimi.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi wynajmu rusztowań budowlanych to na stronie http://www.lurent.pl/, jest idealna oferta dla Ciebie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *