Zalety niepublicznych przedszkoli

Dla rodziców wybór przedszkola to istotna decyzja, ponieważ zależy od niej dalszy rozwój oraz bezpieczeństwo dziecka. Każdego roku stają oni przed następującym dylematem – czy zdecydować się na placówkę publiczną, czy też niepubliczną? W takiej sytuacji należy przede wszystkim zorientować się, jak wygląda rozkład zajęć i co konkretnie oferują te dwa miejsca. W ostatnim czasie maluchy są coraz chętniej posyłane do prywatnych przedszkoli, gdzie uczą się zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne. Jeśli chodzi o tego typu niepubliczne przedszkole integracyjne Warszawa jest miastem, w którym najłatwiej jest do niego zapisać pociechę.

Rozbudowana oferta zajęć dodatkowych to niejedyna korzyść

Przedszkola prywatne wiążą się oczywiście z większymi kosztami, w których największy udział ma comiesięczne czesne. Mimo to warto do nich posłać dziecko, ponieważ oferują nie tylko szeroką paletę rozwijających intelekt zajęć, ale również zatrudniają różnych specjalistów, takich jak pedagog, logopeda czy terapeuta. Oto najważniejsze zalety placówek niepublicznych:

  • wiele zajęć dodatkowych, przydatnych w dalszym życiu — np. robotyka, nauka gry na wybranym instrumencie, nauka kilku języków obcych, zajęcia sportowe (basen, piłka nożna, siatkówka, tenis itp.)
  • niewielkie grupy — liczące zazwyczaj od 10 do maksymalnie 15 dzieciaków; dzięki temu każde z nich ma zapewnioną właściwą opiekę
  • umożliwienie dzieciom udziału w licznych pozaszkolnych konkursach — ostatnio np. wielu warszawskich przedszkolaków z prywatnych placówek brało udział w konkursie piosenkarskim tulipanada
  • znakomite wyposażenie — chodzi m.in. o nowoczesne sale, certyfikowane zabawki czy sprzęt multimedialny
  • wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska
  • bezpieczeństwo — większość przedszkoli prywatnych posiada własny monitoring, a każda osoba wchodząca na ich teren jest poddawana kontroli.
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *