Krawiec – jakie akcesoria są mu potrzebne do wykonywania zawodu?

Krawiec – jakie akcesoria są mu potrzebne do wykonywania zawodu?

Każdy z nas miał kiedyś okazję złożyć wizytę okolicznemu krawcowi. Powodem mogło być skrócenie nogawek spodni, czy zwężenie w talii naszej koszuli. W pracy każdego krawca oprócz cierpliwości i stosownego doświadczenia ważne są odpowiednie akcesoria. Bez nich ciężko byłoby wykonać jakiekolwiek zadanie. Co w takim razie powinno znajdować się w podstawowym przyborniku każdego krawca?

Podstawowy asortyment każdego krawca

Krawiec w swojej pracy używa różnych przyrządów, oraz urządzeń. Jednymi z najważniejszych są maszyny do szycia. Usprawniają one przede wszystkim pracę, oczywiście krawiec mógłby szyć wszystko ręcznie, jednak zajęłoby to bardzo dużo czasu. Maszyna większość zadań może wykonać za krawca, więc należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Nie wyobrażamy sobie tego zawodu bez igieł i miary krawieckiej. Igły przydają się przy ręcznych przeróbkach, do których nie sposób byłoby użyć maszyny. Potocznie zwany centymetr, czyli miara krawiecka jest przedmiotem obowiązkowym w wyposażeniu każdego krawca.

Równie ważne będą wykroje krawieckie. Ich użycie ułatwi znacznie dalszą pracę nad np. uszyciem nowej spódnicy. Takie szablony pozwolą na lepsze zarządzanie naszym materiałem. Dzięki nim obędzie się bez zbędnych strat materiałów. Przykładowe wykroje krawieckie możemy odnaleźć na stronie takiej jak np https://szyj.pl/wykroje-krawieckie. Znajdziemy na niej specjalnie szablony przeznaczone do sporej części ubioru jak np. spodnie, sukienka, czy płaszcz.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =