Ciekawostki – czy wiedziałeś, że produkuje się zegary ceramiczne?

Produkcja ceramiczna to starożytna technika, która od tysięcy lat wykorzystywana jest do wytwarzania przedmiotów takich jak talerze, garnki czy elementy budowlane.

Wzrost zainteresowania ceramiką

W ostatnich latach ceramika zyskała na popularności jako materiał do produkcji wielu rzeczy, w tym biżuterii, dzieł sztuki, a nawet zegarów! Dziś można znaleźć na rynku wiele najróżniejszych produktów ceramicznych, w tym zegary ceramiczne, biżuteria, i wiele więcej.

Ceramika i zegary

Ceramika ma doprawdy unikatowy wygląd w porównaniu do innych rodzajów materiałów używanych do produkcji zegarów. Jeśli spojrzysz na zegary ceramiczne, zauważysz, że prezentują się one niezwykle sterylnie, co sprawia, że wyróżniają się na tle innych zegarów.

Zegary ceramiczne wykonane są przede wszystkim w sposób trwały i kunsztowny. Pierwszy zegar ceramiczny został wyprodukowany przez J. Walkera w 1834 roku, jako prezent urodzinowy dla ojca.

Do jego produkcji wykorzystano porcelanę, która była wypalana w wysokiej temperaturze. Po produkcji tego typu czasomierza pojawiło się niemałe zainteresowanie na jego produkcję masową i sprzedaż na całym świecie.

Przetrwały do dziś!

Obecnie w sprzedaży znajdują się najróżniejsze zegary ceramiczne, takie jak zegary ścienne, zegary biurkowe i zegary wielkogabarytowe ścienne, stanowiące element projektów architektonicznych. Charakteryzuje je klasyczna tarcza, często ozdobiona rzymskimi cyframi.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *