Jak funkcjonalnie łączyć meble?

Dobra aranżacja wnętrza to taka, która zapewni nie tylko estetyczny wygląd pomieszczenia, ale sprawi też, iż będzie się w nim dobrze funkcjonowało. W jaki sposób dobierać meble, by osiągnąć taki efekt?

Logiczny rozkład i podział na strefy

Zwykle w danym pomieszczeniu umieszczamy meble o różnym przeznaczeniu, lecz częstym błędem jest ustawianie ich w taki sposób, iż utrudniamy sobie poszczególne czynności. W związku z tym, warto zawczasu podzielić sobie dany pokój na strefy i dopasowywać do siebie meble pod kątem ich zastosowania. Dobrym przykładem jest salon, gdzie mamy zwykle strefę odpoczynku oraz miejsce by popracować czy oddać się innym aktywnościom. W takim przypadku lepiej wyraźnie rozdzielić te rejony salonu, by uzyskać maksymalną funkcjonalność.

Do meblościanki dobieramy stolik pod telewizor oraz kanapę, a z drugiej strony pokoju ustawiamy biurko i krzesło biurowe. Jeśli obawiamy się o przestrzeń to pomyślmy nad rozwiązaniami, które pozwolą zagospodarować każdy fragment pomieszczenia i wolny kąt w strefie wypoczynkowej można uzupełnić choćby narożnikami, do których dopasuje się odpowiednią sofę, uzyskując jeszcze więcej miejsc siedzących.

Dopasowanie dodatkowych mebli

Dobierając meble do siebie, mamy zwykle pewną podstawę, do której dopasowujemy mniejsze elementy umeblowania, tak by podnieść komfort użytkowania. By nie zajmować zbyt dużo przestrzeni, lecz zapewnić sobie spore udogodnienia, możemy zdecydować się choćby na pufy, które będą pasowały zarówno pod kątem kanapy, jak i fotela w salonie. Jeżeli w kuchni zdecydowaliśmy się na wyspę z podwyższonym blatem to warto dokupić do niej stołki barowe, a z kolei do toaletki w sypialni lepiej wybrać niewielkie, składane krzesełko.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 8 =