Pies – dlaczego warto go mieć?

Psy są najlepszym przyjacielem człowieka. Mogą być również Twoim najlepszym przyjacielem.

Oto kilka powodów, dla których posiadanie psa jest dobre dla Ciebie i Twojej rodziny:

Poprawa samopoczucia

Psy mogą sprawić, że poczujesz się lepiej, gdy jesteś w gorszym nastroju, zgodnie z badaniem opublikowanym w czasopiśmie Psychological Science. Ludzie, którzy zostali poproszeni o zabawę ze swoimi psami, zgłaszali, że czują się szczęśliwsi i mniej niespokojni niż przed zabawą ze swoimi psami.

Szybszy powrót do zdrowia

Psy pomagają ludziom szybciej wrócić do zdrowia po chorobie, zgodnie z badaniem opublikowanym w czasopiśmie Psychological Science. Badanie wykazało, że ludzie, którzy mieszkali samotnie, mieli gorsze zdrowie i wolniej dochodzili do siebie po operacji niż ci, którzy mieszkali ze zwierzętami domowymi lub mieli w pobliżu przyjaciół lub rodzinę.

Mniejsze narażenie na alergie

Dzieci, które dorastają z psami, mogą być mniej narażone na rozwój alergii, jak wynika z badań przeprowadzonych na pacjentach szpitali w Wielkiej Brytanii i Australii. Naukowcy uważają, że dzieje się tak dlatego, że dorastanie ze zwierzętami pomaga dzieciom rozwinąć system immunologiczny, który lepiej rozpoznaje alergeny w środowisku – w tym pyłki, roztocza i sierść zwierząt domowych – jako nieszkodliwe substancje, a nie jako zagrożenia, które muszą być atakowane przez system odpornościowy organizmu.

Jeśli chcesz stać się posiadaczem takiego zwierzaka, to sprawdź witrynę: https://schronisko.com/zwierzeta/psy/.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *