Co warto wiedzieć o działaniu terminali płatniczych?

Terminale płatnicze można znaleźć już praktycznie w każdym sklepie, a nawet w niektórych autokarach popularnych firm przewozowych, na których wciąż jest możliwość zakupu biletu u kierowcy. Od czerwca 2018 roku jeszcze więcej jednostek będzie musiało umożliwić płacenie w ten sposób swoim klientom. Dlatego też przed zakupem terminalu płatniczego warto dowiedzieć się jak on działa i na co trzeba zwrócić szczególnie uwagę.

Przekazanie płatności

Terminal płatniczy ma za zadanie pobrać pieniądze z karty bankowej klienta i przekazać je sprzedawcy. Ale tak właściwie gdzie? Najlepiej jest, aby terminal był powiązany bezpośrednio z kontem bankowym firmy, ponieważ w ten sposób bardzo szybko otrzymamy płatność. Co prawda i tak trzeba będzie zapłacić odpowiednią prowizję, ale pieniądze za sprzedaż od razu trafią na konto firmy.

Odpowiednie szkolenie

Szkolenie pracowników z obsługi to również bardzo istotna rzecz. Oczywiście mogli oni pracować już z innym terminalem i mają ogólną wiedzę z obsługi tego typu urządzeń, ale jeśli kupujemy całkowicie nowy model warto zapewnić nowe szkolenie pracownikom, którzy nie tylko będą pracować z terminalem na co dzień, ale też tym, którzy być może okazjonalnie będą finalizować transakcje.

Gwarancje i homologacje

Gwarancja na urządzenie to kolejna istotna kwestia. Im dłuższy okres gwarancyjny, tym lepiej. Warto też sprawdzić co obejmuje gwarancji i usługa serwisowa. Wszystkie terminale płatnicze muszą też posiadać aktualną homologację do okazania w przypadku kontroli przez Izbę Skarbową. Ponieważ bez ważnej homologacji zostanie naliczona kara finansowa.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 5 =