Czego nie może zabraknąć w strefie zamieszkania – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Każdy zwraca uwagę na to, żeby miejsce, w którym mieszka było miejscem bezpiecznym. Oczekujemy, że osiedla mieszkaniowe będą ostoją spokoju i bezpieczeństwa. Miejscem, gdzie bez przeszkód możemy przejść przez ulicę, zapewnić dzieciom bezpieczną drogę do szkoły, a starszym drogę do sklepu czy kościoła. Z tego powodu pojawiają się coraz częściej strefy zamieszkania, które gwarantują mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

Jakie znaki i przedmioty powinny znaleźć się na bezpiecznym osiedlu?

Podstawowa rzecz, która może zadbać o nasze bezpieczeństwo to monitoring. Jest to jednak dla wielu osób sprawa kontrowersyjna, ograniczająca swobody obywatelskie. Na dodatek wymaga drogiego sprzętu i pracowników nadzorujących pracę urządzeń.

Tańszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie na osiedlu ograniczeń – przede wszystkim przez odpowiednie oznakowanie. Po pierwsze wyznaczona i oznaczona musi zostać sama strefa zamieszkania, czyli przestrzeń, po której pieszy może się swobodnie poruszać i zawsze ma pierwszeństwo. Znaki do oznaczenia strefy można nabyć na stronie https://www.matech.com.pl/. W tym samym miejscu kupić można progi zwalniające oraz znaki ograniczające prędkość. Mimo że przepisy drogowe określają prędkość, z jaką można się przemieszczać w takiej strefie, warto kierowcom o tym przypomnieć stosownymi ostrzeżeniami.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *