Czy nowoczesne meble są wygodne i praktyczne?

Styl nowoczesny pojawia się najczęściej w odniesieniu do ,,świeżo zakupionych” mieszkań. Meble utrzymane w tej konwencji dodają uroku całej aranżacji oraz skutecznie ożywiają wnętrze. Jak jednak przedstawia się sprawa ich wygody?

Aneks utrzymany w nowoczesnym stylu

Ograniczona przestrzeń sprawia, że często łączymy salon z kuchnią. Aneks urządzić stosunkowo ciężko, ponieważ łączy dwa odmienne style. Aby prawidłowo zaaranżować tak utrzymany pokój, musimy zwrócić uwagę na elementy łączące.

Pomóc mogą nam krzesła utrzymane w nowoczesnym stylu oraz stoły. To najczęściej elementy, splatające aranżację w całość. Muszą zatem pasować do 20ogólnej kolorystyki mebli kuchennych, a także meblościanki salonu. W tej roli świetnie sprawdzają się nowoczesne propozycje, odchodzące od standardowych, ,,kanciastych” wykończeń. Zwykła wymiana krzeseł potrafi dodać uroku przestrzeni użytkowej.

Wygoda kontra nowoczesność

Meble utrzymane w nowoczesnym stylu cechują się charakterem. Modne ostatnio wnętrza skandynawskie bez odpowiednich dodatków potrafią nas przytłoczyć. Jeżeli wybierzemy pozycje designerskie, stworzymy określony styl, który pozwoli nam na wyróżnienie się z tłumu.

Pamiętajmy o tym, że ważnym czynnikiem (na przykład w salonie) jest ogólny poziom komfort. Na szczęście meble nowoczesne wyróżniają się także wygodą oraz praktycznością. Elementem odmiennym jest niespotykany na co dzień wygląd, który wpływa na swoisty charakter przestrzeni. Dobry dekorator w swojej koncepcji zawrze wyłącznie ciekawe meble, łączące się z pozostałymi, znajdującymi się w danym pomieszczeniu. Nie bójmy się eksperymentować i nie kierujmy wyłącznie radami od innych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 1 =