Czy włosy farbowane potrzebują szczególnej pielęgnacji?

Każda kobieta pragnie czuć się piękna i zadbana. Branża kosmetyczna ma się w ostatnich latach bardzo dobrze. W końcu wygląd zewnętrzny w obecnym świecie ma duże znaczenie. Nie tylko wizyty w salonie kosmetycznym cieszą się dużą popularnością, ale także domowe zabiegi SPA, dzięki którym każda pani czuje się pięknie każdego dnia. Szczególną uwagę płci pięknej przykuwają włosy. W końcu są one, zaraz po twarzy, główną wizytówką kobiety. Jak zatem pielęgnować je, by prezentowały się wspaniale każdego dnia?

Domowa pielęgnacja włosów

Wychodzimy od fryzjera z piękną fryzurą, świeżym kolorem i czujemy, że możemy podbić świat. I tak jest do pierwszego mycia, gdy misternie ułożona fryzura przez profesjonalistę zostaje zmyta i efekt „wow” niestety ginie. Jednak by włosy prezentowały się pięknie każdego dnia, nie trzeba zbyt wiele – wystarczy regularna i konsekwentna pielęgnacja. Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrany do rodzaju włosów szampon. Jeśli mamy włosy farbowane, również trzeba to uwzględnić. A na rynku szamponów jest całe mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie. 

Drugą podstawową sprawą są odżywki. Również tak jak w przypadku szamponów, najważniejsze są odżywki do włosów farbowanych, które nie tylko zabezpieczą kolor, ale też wzmocnią pomalowane włosy. Warto również zaopatrzyć się w mgiełki do włosów oraz serum do końcówek. Ostatnim elementem udanej fryzury jest spray, który doskonale utrwali fryzurę na cały dzień. Warto zaopatrzyć się w podstawowe produkty do codziennej pielęgnacji włosów, by cieszyć się pięknym efektem każdego dnia.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 20 =