Jadalnia w stylu glamour – nowoczesność i ekskluzywność w jednym

Jadalnia jest pomieszczeniem przeznaczonym do spożywania posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. W związku z tym musi zostać urządzona w tai sposób, aby z jednej strony być w pełni funkcjonalna, a z drugiej efektowna wizualnie. Warto zaaranżować ją zwłaszcza w modnym stylu glamour, charakteryzującym się sporym przepychem. We wnętrzu powinniśmy umieścić m.in. konsolę z kolekcji Hollywood Glamour, posiadającą kamienny blat w kolorze kremowym, osadzony na srebrnej podstawie w kształcie litery U.

Nie zapomnijmy o dobrym guście i smaku 

Styl glamour przez wiele lat był zapomniany, ale obecnie znowu zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się zgodnie z jego zasadami urządzić jadalnię, wprowadzając do niej pełne blichtru meble, a także różnorodne dodatki dekoracyjne. Ze względu na to, że glamour uwielbia wszelkie kontrasty, kolorystyka powinna bazować na bieli, beżach lub szarościach, które należy wzbogacić o bardziej wyraziste akcenty – np. w kolorze fioletowym, zielonym, srebrzystym czy złotym (tapeta, lampy, ramy obrazów, świeczniki itp.). Zaleca się przy tym zestawienie ze sobą zarówno ciepłych, jak i zimnych odcieni.

Oczywiście nie można zapomnieć o krzesłach i stołach glamour wykonanych z połyskujących materiałów, takich jak szkło, metal i doskonałej jakości tworzywo sztuczne. Najlepiej sprawdzą się meble wyróżniające się bogatym wzornictwem oraz nietypową ornamentyką – prawdziwym hitem są krzesła tapicerowane tkaniną, wyposażone w pikowane oparcie. Oprócz tego nie obejdzie się bez stylowej komody z rzeźbionymi frontami i wąskiej witryny na zastawę porcelanową. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =