Czym i jak farbować kolorowe włosy?

Farbowanie włosów na różne kolory należy przeprowadzać z głową, aby uniknąć mierzenia się z późniejszymi problemami związanymi z uszkodzeniem kondycji włosa. Zanim w ogóle będzie można podjąć się tego zadania, trzeba rozjaśnić już posiadany kolor. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciemnych włosów, bowiem jakakolwiek zmiana barwy może być po prostu na nich niewidoczna. Osoby cieszące się naturalnym kolorem blond lub jego jaśniejszymi odcieniami mogą pominąć ten krok i od razu przejść do farbowania.

Na co się zdecydować?

Przede wszystkim warto opierać się na markach fryzjerskich. Produkty z tych serii są po prostu lepszej jakości, niż tańsze odpowiedniki, dzięki czemu będzie można cieszyć się żywszym kolorem i mieć pewność, że utrzyma się dłużej. Ponadto w przypadku tego typu artykułów dostaje się gwarancję, że nie uszkodzi się swoich włosów, jeśli będzie się postępowało wedle instrukcji dołączonej do opakowania. Jedynym minusem może być cena, ale i tę można obniżyć, korzystając z częstych promocji w różnych sklepach zajmujących się sprzedażą tego typu produktów.

Warto pamiętać, że pomimo tego, że farby zwykle mają szerszą paletę kolorów do wyboru, to nie są one jedynym sposobem na zmianę. Można również skorzystać ze specjalnych tonerów do włosów lub postawić na domowe sposoby i użyć bibuły, gencjany lub nawet cieni do oczu. Jednak użycie farby zawsze będzie dużo bezpieczniejszym wyborem. Bardzo wiele kobiet stosuje modną ostatnio różową farbę do włosów i ceni sobie osiągany dzięki niej efekt.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 10 =