Jak radzić sobie z chorobami tarczycy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś ciągle zmęczona, niewyspana, przygnębiona, masz kłopoty z koncentracją i pamięcią. Dodatkowo twoje włosy są matowe i wypadają. Skóra jest sucha i mało elastyczna. Tyjesz. A więc stało się. Na podstawie badań twój endokrynolog potwierdził diagnozę: chorujesz na chorobę Hashimoto.

Dieta i ruch

Cierpiącym na choroby tarczycy, objawy pomoże zneutralizować odpowiednia dieta. Wystarczy ograniczyć lub zupełnie wyeliminować słodycze, mleko, kawę, i inne używki. Dieta bogata w witaminy z grupy B, witaminę D, selen, magnez oraz błonnik znacznie poprawi twoje samopoczucie i funkcjonowanie organizmu.

Szczypta aktywności fizycznej również powinna się temu przysłużyć. Zwiększając ukrwienie organizmu pracą mięśni, stymulujesz organizm, aby szybciej spalał kalorie i wydalał szkodliwe składniki, powstające w wyniku przemiany materii.

Aspekty medyczne

Leki i badania. Oczywiście bez nich ani rusz. Niestety zażywanie takich preparatów będzie trwało nawet przez całe życie.
Badania krwi powinny być regularne. Na początku konieczne jest badanie TSH, FT4 i przeciwciał Anty-tpo. Endokrynolog dodatkowo powinien skierować na USG tarczycy. Pomoże to ustalić wysokości dawki leków.

Żyj świadomie

Leki, dieta i ruch – te metody na tarczycę zaleci ci każdy dobry endokrynolog. Ale jest jeszcze coś, co można zrobić. Poznaj swoją chorobę. Pomocny będzie Instytut Medycyny Funkcjonalnej, który proponuje kilkustopniowy „plan zdrowienia”. Dzięki niemu dowiesz się jak zmienić nawyki żywieniowe, jak dostarczać organizmowi suplementów, a także nauczysz się opanowywać emocje i zdrowo żyć. Oferta ośrodka skierowana jest nie tylko do osób chorych, ale też do firm. Warto skorzystać, aby nauczyć się żyć świadomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?
Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?
Łazienki ewoluowały znacznie na przestrzeni lat, od miejsca przeznaczonego tylko do kąpieli do wielofunkcyjnej przestrzeni, która może pomieścić wiele działań. […]
Jakie dania nie obejdą się bez dodania oliwy?
Jakie dania nie obejdą się bez dodania oliwy?
Oliwa z oliwek to jeden z najłatwiej dostępnych tłuszczów o szlachetnym aromacie i wyrazistym smaku. Jest szczególnie popularna w rejonie […]
W jaki sposób podziękować rodzicom na weselu?
W jaki sposób podziękować rodzicom na weselu?
Ślub to wyjątkowy dzień dla pary młodej, ale również dla ich rodziców. To czas pełen emocji, wzruszeń i radości. Rodzice […]
Ostatnie wpisy
Polecamy