Jak radzić sobie z chorobami tarczycy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś ciągle zmęczona, niewyspana, przygnębiona, masz kłopoty z koncentracją i pamięcią. Dodatkowo twoje włosy są matowe i wypadają. Skóra jest sucha i mało elastyczna. Tyjesz. A więc stało się. Na podstawie badań twój endokrynolog potwierdził diagnozę: chorujesz na chorobę Hashimoto.

Dieta i ruch

Cierpiącym na choroby tarczycy, objawy pomoże zneutralizować odpowiednia dieta. Wystarczy ograniczyć lub zupełnie wyeliminować słodycze, mleko, kawę, i inne używki. Dieta bogata w witaminy z grupy B, witaminę D, selen, magnez oraz błonnik znacznie poprawi twoje samopoczucie i funkcjonowanie organizmu.

Szczypta aktywności fizycznej również powinna się temu przysłużyć. Zwiększając ukrwienie organizmu pracą mięśni, stymulujesz organizm, aby szybciej spalał kalorie i wydalał szkodliwe składniki, powstające w wyniku przemiany materii.

Aspekty medyczne

Leki i badania. Oczywiście bez nich ani rusz. Niestety zażywanie takich preparatów będzie trwało nawet przez całe życie.
Badania krwi powinny być regularne. Na początku konieczne jest badanie TSH, FT4 i przeciwciał Anty-tpo. Endokrynolog dodatkowo powinien skierować na USG tarczycy. Pomoże to ustalić wysokości dawki leków.

Żyj świadomie

Leki, dieta i ruch – te metody na tarczycę zaleci ci każdy dobry endokrynolog. Ale jest jeszcze coś, co można zrobić. Poznaj swoją chorobę. Pomocny będzie Instytut Medycyny Funkcjonalnej, który proponuje kilkustopniowy „plan zdrowienia”. Dzięki niemu dowiesz się jak zmienić nawyki żywieniowe, jak dostarczać organizmowi suplementów, a także nauczysz się opanowywać emocje i zdrowo żyć. Oferta ośrodka skierowana jest nie tylko do osób chorych, ale też do firm. Warto skorzystać, aby nauczyć się żyć świadomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie sprawdzą się regały półkowe?
Gdzie sprawdzą się regały półkowe?
Regały półkowe to bardzo popularne konstrukcje o szerokim zastosowaniu. Standardowy model składa się z perforowanych profili metalowych pomalowanych cynkowo, wzmocnień […]
Dlaczego warto się zdecydować na zakup sprzętu poleasingowego?
Dlaczego warto się zdecydować na zakup sprzętu poleasingowego?
Nowoczesny sprzęt elektroniczny to znak naszych czasów, a bez smartfona, laptopa czy tabletu trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Kluczowe jest […]
Jak stylowo urządzić swoje mieszkanie?
Jak stylowo urządzić swoje mieszkanie?
Każdy, kto kupił mieszkanie lub przymierza się do zakupu stoi przed dylematem urządzenia mieszkania. Nie jest to wcale taka prosta […]
Ostatnie wpisy
Polecamy