Dlaczego folia samochodowa to niezbędny element pojazdu

Folie samochodowe to świetny sposób na utrzymanie dobrego wyglądu i ochrony pojazdów. Przy tak wielu różnych dostępnych rodzajach, wybór odpowiedniej dla Twojego samochodu może być trudny. Istnieje wiele różnych rodzajów oklein samochodowych na sprzedaż – niektóre utrzymują pojazd w chłodzie, a inne zatrzymują ciepło. Typ, którego potrzebujesz, będzie zależał od tego, gdzie mieszkasz, jaka jest pogoda w tym rejonie i jak często jeździsz.

Folia chłodzi

Dla osób mieszkających w ciepłym klimacie przez cały rok, odblaskowa folia termiczna zmniejsza ilość ciepła, które dostaje się przez szyby samochodu poprzez odbijanie od nich promieni słonecznych – utrzymując pasażerów w chłodniejszym klimacie latem (lub cieplejszym zimą). Jest to szczególnie pomocne latem, kiedy przyciemniane szyby zatrzymują ciepło.

Folia grzeje

Folie termoizolacyjne pomagają zachować ciepło w samochodzie w zimie poprzez pochłanianie części promieni słonecznych i odbijanie ich z powrotem do wnętrza pojazdu. Osoby mieszkające w zimnym klimacie, które chcą zmniejszyć swoje rachunki za paliwo, mogą skorzystać z tego typu folii.

Folia przyciemnia szyby

Folia do przyciemniania szyb to cienka, przezroczysta folia, którą nakłada się na wewnętrzną stronę szyb samochodowych. Jest ona wykonana z PVC i oferuje szereg korzyści, w tym prywatność, ochronę przed promieniami UV i odbijanie ciepła. Przyciemniane szyby są często stosowane w pojazdach użytkowych, takich jak taksówki lub samochody policyjne i mogą zapobiec podglądaniu samochodu przez osoby postronne, gdy jest on zaparkowany.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *