Ile kosztuje i na czym polega fluoryzacja zębów?

Odpowiednie dbanie o zęby pozwoli nam do później starości cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Konieczność dbania o jamę ustną i zęby należy już od najmłodszych lat wpajać dzieciom. Pozwoli to wyrobić w nich nawyk regularnego mycia zębów, co może ich ustrzec w późniejszym wieku przed bólem i zniszczeniem zębów. Odpowiednie nawyki higieny i regularne odwiedzany stomatolog to dwie zasady, które uchronią nas przed chorobami zębów, dziąseł i jamy ustnej. Nawet jeśli podczas wizyty u lekarza dentysty nie zostaną stwierdzone żadne ubytki w zębach, możemy zdecydować się na zabiegi, które ochronią nasze zęby i będą przeciwdziałać ewentualnej próchnicy.

Jakie zabiegi warto wykonać w gabinecie stomatologicznym?

Jednym z zabiegów ochronnych, które warto wykonać u stomatologa jest fluoryzacja zębów. Jest to zabieg, który polega na nałożenie na powierzchnię zębów profesjonalnego preparatu o wysokim stężeniu fluoru. Substancja ta chroni zęby przed szkodliwym działaniem kwasów i bakterii, a dodatkowo wspiera odpowiednią remineralizację szkliwa. Jeśli chodzi o fluoryzację zębów cena jest zróżnicowana w zależności od gabinetu, jego renomy oraz oczywiście lokalizacji. To naturalne, że gabinety stomatologiczne w mniejszych miastach będą miały niższe ceny zabiegu fluoryzacji niż te znajdujące się w większych miastach.

Przykładowo, dentysta w Poznaniu ma zazwyczaj chociaż odrobinę niższe ceny niż ten przyjmujący w gabinecie w centrum Warszawy. Zawsze przed wykonaniem zabiegu warto dokładnie przeanalizować cenę lub sprawdzić je w innym gabinecie. Niekiedy ceny zabiegów potrafią być zróżnicowane nawet w obrębie jednego miasta – w jednej dzielnicy mamy drożej, w innej taniej. Dlatego sprawdźmy wszystko dokładnie, zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu w danym gabinecie. Pamiętajmy jednak, żeby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Ważne są przede wszystkim wiedza oraz profesjonalizm lekarzy stomatologów i asystentów stomatologicznych wykonujących daną usługę.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + 3 =