Jak czyścić porcelanę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porcelana jest kojarzona z naczyniami niezwykle drogimi, eleganckimi i jednocześnie delikatnymi. Z tego powodu trzeba się z nimi obchodzić z wielką delikatnością, aby przetrwały i służyły na wiele lat. Niestety, jak to naczynia, ulegają one ciągłemu brudzeniu się podczas użytkowania i trzeba je odpowiednio czyścić. Tylko co oznacza to słowo „odpowiednio”?

Odkąd powstały zmywarki, mycie ręczne odeszło w zapomnienie. Jednakże czy tak wrażliwą na wszelkie wstrząsy rzecz można w niej zmywać? Okazuje się, że jest to możliwe. Trzeba jednak zaznaczyć, że połączenie zmywarka + porcelana jest wskazane wyłącznie jeśli na opakowaniu zastawy widnieje znak pozwalający na taki sposób mycia. Jeśli nie, należy przerzucić się na nieco inne, bardziej tradycyjne sposoby czyszczenia.

Do zmywania zwykłych zabrudzeń z porcelany (zobacz: porcelana Villeroy&Boch) wystarczy woda z mydłem oraz delikatna gąbka. Koniecznie trzeba wystrzegać się jej szorstkiej strony! Jeśli serwis jest bardzo delikatny, na przykład ręcznie zdobiony, zimna woda zmieszana z małą ilością soku z cytryny powinna załatwić sprawę. Gdy przychodzą nas odwiedzić goście, w porcelanie często podaje się herbatę lub kawę. W takich momentach, szczególnie przy użytkowaniu przez panie, istnieje ryzyko pozostałości szminki lub osadu z herbaty i kawy. W tej sytuacji sodę oczyszczoną nakłada się na mokrą ściereczkę. Po po delikatnym przetarciu powierzchni brud znika.

Ponadto podczas zmywania dobrze jest położyć w zlewie jakąś grubą szmatkę lub coś podobnego. Dzięki temu minimalizuje się prawdopodobieństwo stłuczenia się porcelany.

Bogatą ofertę porcelany znajdziesz na stronie internetowej sklepu WenaHome. Marki Villeroy&Boch, Sigg, Silit, czy WMF sklep ten oferuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć ważne dokumenty w naszej firmie?
Jak zabezpieczyć ważne dokumenty w naszej firmie?
W firmach i przedsiębiorstwach przechowuje się zazwyczaj mnóstwo ważnych dokumentów, które zawierają np. dane osobowe pracowników, klientów bądź kontrahentów. Mowa […]
Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w cukierni?
Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w cukierni?
W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób próbuje swoich sił w cukiernictwie. Jeśli masz do tego pasję i talent, to […]
Alimenty na dzieci – co warto wiedzieć?
Alimenty na dzieci – co warto wiedzieć?
Alimenty na dziecko to płatność dokonywana przez jedną stronę na rzecz drugiej w celu pomocy w pokryciu kosztów związanych z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy