Co usprawni dostawę towaru?

Współcześnie przedsiębiorstwa transportowe muszą być zorientowane przede wszystkim na bardzo sprawną obsługę klienta. To właśnie na jego potrzebach koncentruje się funkcjonowanie wszystkich podmiotów tworzących tzw. łańcuch dostaw. Pamiętajmy bowiem o tym, że przewaga konkurencyjna w tej konkretnej branży zależy w dużej mierze nie tylko od jakości, ale również terminowości realizacji dostaw. Aby usprawnić cały ten proces, stosuje się konkretne rozwiązania – mowa tutaj m.in. o systemach przeładunkowych w magazynach czy monitoringu GPS. 

Nowoczesne rozwiązania to klucz do sukcesu

W celu zwiększenia sprawności dostawy ładunków w przedsiębiorstwach transportowych stosuje się określone urządzenia i zaawansowane mechanizmy. W magazynach są m.in. specjalne systemy przeładunkowe, obejmujące np. rampy z ruchomą platformą (w znacznym stopniu ułatwiającą załadunek oraz rozładunek towaru), a także automatyczne bramy segmentowe.

W miejscach tych doskonale sprawdzają się też bramy przeciwpożarowe, linie do automatycznej paletyzacji (samodzielnie umieszczające ładunek na palecie lub owijające go folią) czy wewnętrzne systemy kontroli oraz potwierdzania dostaw. W branży logistycznej powszechnie wykorzystuje się również nowoczesny monitoring GPS w celu kontrolowania kierowców i pojazdów (trasa, ilość paliwa, prędkość itp.). Inne skuteczne metody na zwiększenie sprawności dostawy to m.in.:

– czytelne oznakowania dróg transportowych oraz ramp załadowczych

– wdrożenie zaawansowanego systemu administrowania przesyłkami

– częste weryfikowanie stanu technicznego pojazdów

– dbałość o doskonałe zabezpieczenie ładunków (wytrzymałe opakowania, dodatkowe – tekturowe przekładki itp.)

– precyzyjne oznakowanie przesyłek

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 3 =