Jak unikać zapchania porów?

Piękna i zadbana cera to oznaka zdrowia i witalności, jednak codzienne obowiązki i stres mogą źle wpływać na jej kondycję. Jak dbać o skórę, by stale cieszyć się jej idealnym stanem? Jak unikać zapchania porów, które prowadzi do powstawania niechcianych zaskórników?

Prawidłowe oczyszczanie

Skuteczna pielęgnacja twarzy to nie tylko odpowiednie nawilżenie, ale również jej regularne oczyszczanie, ponieważ aby krem odpowiednio zadziałał na głębsze warstwy skóry, należy ją najpierw do tego odpowiednio przygotować. Żel do mycia twarzy to podstawowy kosmetyk służący do pielęgnacji skóry, który regularnie stosowany pomoże utrzymać ją w czystości i zapobiegnie powstawaniu wypryskom. Następną czynnością bardzo często pomijaną jest wykonanie peelingu, w zależności od kondycji i rodzaju skóry wybrać można łagodniejsze, enzymatyczne wersje, bądź gruboziarniste, które dobrze radzą sobie z problematyczną cerą. Wykonanie takiego zabiegu choć raz w tygodniu pozwoli usunąć martwy naskórek, pozostawiając twarz gładką i czystą.

Niepoprawne nawyki

Zapychające się pory to problem wielu kobiet. Aby tego uniknąć, należy codziennie wykonywać dokładny demakijaż, zwłaszcza regularnie malując się podkładem Revlon. To intensywnie kryjący kosmetyk, zapewniający efekt gładkiej i nieskazitelnej cery. Jednak zarówno ten podkład, jak i również inne dostępne na rynku niezmyte z twarzy na noc, potrafią znacznie zapchać pory. Zatem warto pamiętać o tak istotnym zabiegu pielęgnacyjnym, jakim jest odpowiedni demakijaż.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *