Kiedy powinniśmy udać się na psychoterapię?

Wiele osób jest zainteresowanych psychoterapią, ale mogą nie wiedzieć, kiedy powinni się na nią udać. Oto niektóre z oznak, że możesz potrzebować profesjonalnej pomocy:

Czujesz, że utknąłeś

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale wydaje ci się, że nie możesz tego zrobić. Może chodzi o związek, a może o sytuację w pracy. Po prostu nie możesz zrobić żadnego postępu. Nie jesteś pewien, co jest nie tak Możesz mieć wrażenie, że coś jest nie tak, ale nie możesz tego zlokalizować. Może masz problemy z przyjacielem lub krewnym, a może w twoim życiu jest jakiś stres, który wymyka się spod kontroli.

Czujesz się beznadziejnie

Kiedy sprawy stają się trudne, nie widzisz żadnego wyjścia z sytuacji. Może to prowadzić do depresji lub innych problemów ze zdrowiem psychicznym, jeśli trwa to zbyt długo.

Czujesz się tak, jakby nikt nie rozumiał

Czujesz się tak, jakby nikt nie rozumiał, przez co przechodzisz lub jak się czujesz w pewnych kwestiach w życiu, a relacje z rodziną i przyjaciółmi rozpadły się z powodu braku zgody na to, jak każda osoba czuje się w pewnych kwestiach, które mogą powodować problemy między nimi zarówno emocjonalnie i psychicznie, jak i fizycznie, co również wpływa na ich ogólne samopoczucie i szczęście. W takich przypadku bardzo ważne jest udanie się do psychologa, który stwierdzi, czy będzie potrzebna intensywna psychoterapia w Gdyni, która jest miastem z doświadczonymi psychologami.

Masz problemy ze snem lub koncentracją na rzeczach, które kiedyś cię interesowały

Jest to kolejny znak, że twoje zdrowie psychiczne może cierpieć z powodu stresu lub niepokoju spowodowanego przez zewnętrzne źródło, takie jak praca lub problemy rodzinne.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *