Kilka prostych porad, dzięki którym unikniesz zacięć podczas golenia zarostu

Zwykle, kiedy potrzebujemy obciąć włosy, kierujemy swoje kroki do salonu fryzjerskiego. Jednak ostatnie miesiące pokazały, że nie zawsze jest to możliwe. Wielu z nas w ostatnim czasie podjęła się samodzielnego strzyżenia, ale jak robić to, by efekt był w pełni zadawalający?

Od czego zacząć?

Strzyżenie rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania miejsca, w którym będziemy je wykonywać. Zwykle jest to łazienka. Dobre oświetlenie i lustro na pewno się przydadzą. Warto również zabezpieczyć podłogę, a jeśli mamy dywanik najlepiej jest go po prostu wynieść. Przede wszystkim potrzebować będziemy nożyczek. Niezbędna będzie również dobra maszynka do golenia włosów. Jeśli włosy są bardzo długie, w pierwszej kolejności możemy je nieco skrócić nożyczkami.

Następnie warto użyć maszynki z nakładką o możliwie najdłuższej długości włosów. To dzięki niej wstępnie ostrzyżemy włosy. W tym momencie już powoli osiągamy zamierzony cel. Kolejny krok to już tylko kosmetyczne poprawki przy pomocy krótszych nakładek. Na koniec pamiętajmy o tym, aby nawilżyć twarz odpowiednim kosmetykiem, takim jak balsam po goleniu czy też krem.

Zalety samodzielnego strzyżenia

Nie wszyscy podejmują wyzwanie samodzielnego strzyżenia włosów. Jednak ci, którzy się na to zdecydowali rzadko wracają do korzystania z usług fryzjera. Samodzielne strzyżenie włosów daje pełną niezależność. Tylko od nas zależy kiedy skrócimy włosy i na jaką długość. Maszynka nie zajmuje ona również wiele miejsca w łazience i co ważne – jest łatwa w codziennym myciu.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =