Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Dlatego dobrze zaczynać już od najmłodszych lat. Zaszczepiając w naszych maluchach miłość do sportu, wpoimy im dobre nawyki, a być może nawet pasję, która przerodzi się we wspaniałą karierę. Zanim jednak nasze dziecko stanie na światowej sławy stadionie, zacznijmy od małych kroków. Aby nakłonić dziecko do codziennej dawki ruchu, warto zainwestować w kolorowe, przystosowane do wymagań najmłodszych sprzęty. Na sam początek idealnym wyborem będzie hulajnoga.

Podstawowe cechy dobrej hulajnogi dla malucha

Tak samo, jak w przypadku każdego innego sprzętu sportowego, podstawą jest bezpieczeństwo. Hulajnogi dziecięce przeznaczone dla maluszków w wieku przedszkolnym powinny mieć trzy kółka, dzięki którym pojazd nie będzie się przewracał. Tak małe dziecko nie potrafi jeszcze zapanować wystarczająco dobrze nad równowagą, dlatego potrzebuje odrobiny pomocy w tej kwestii. Dobrym pomysłem jest również zakup wersji bez skrętnej kierownicy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie hulajnoga, której cały drążek kierowniczy należy delikatnie przechylić, by niezbyt gwałtownie zmienić tor jazdy.

Atrakcją dla dzieci natomiast mogą być kolorowe, świecące i odblaskowe elementy zwiększające widoczność po zmroku. Jeśli chcemy, by sprzęt posłużył nieco dłużej, kupmy wersję z regulacją wysokości rączki i maksymalnym możliwym obciążeniem do 50kg. Dodatkowy atutem dla rodziców będzie prosty system przycisków ułatwiających blokadę skrętu kółek oraz szybkie składanie hulajnogi.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *