Urządzenia elektromechaniczne – co takiego obejmują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia elektromechaniczne są wykorzystywane w szerokim zakresie, różnych systemów i branż.

Urządzenia elektromechaniczne to maszyny, które przekształcają energię elektryczną w energię mechaniczną i odwrotnie. Zazwyczaj są one klasyfikowane jako elektroniczne lub elektromechaniczne w zależności od źródła ich zasilania.

Urządzenia elektroniczne wykorzystują obwody elektroniczne do wytworzenia prądu elektrycznego, który jest następnie wykorzystywany do wykonania jakiejś funkcji. Do najczęściej spotykanych urządzeń elektronicznych w codziennym użyciu należą komputery i telewizory.

Urządzenia elektromechaniczne, w skrócie elektromechy, wykorzystują energię elektryczną do zasilania, ale także wykorzystują inne formy energii, takie jak koła zębate, sprężyny i hydraulika do wykonywania swoich zadań. Do najczęstszych przykładów urządzeń elektromechanicznych należą silniki, pompy i motoreduktory.

Takie mechanizmy można również szeroko podzielić na trzy kategorie:

1. Liniowe urządzenia elektromechaniczne: Należą do nich solenoidy i przekaźniki.

2. Urządzenia elektromechaniczne obrotowe: Należą do nich silniki prądu stałego, silniki krokowe, silniki BLDC oraz siłowniki piezoelektryczne.

3. Urządzenia elektromechaniczne obrotowo-liniowe: Należą do nich serwomotory i cewki głosowe.

Firmy zgłaszające zapotrzebowanie na tego typu urządzenia, mogą skontaktować lub przejrzeć asortyment takiego przedstawiciela na rynku jak KMP Pol i dostosować sprzęt do własnych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci?
Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci?
Zaciski przyłączeniowe fotowoltaiki muszą być podłączone do sieci za pomocą odpowiednich kabli, a ich maksymalne prądy muszą być obliczone i […]
Na jakie kwestie zwrócić uwagę podejmując decyzje w sprawie wyboru ortopedy?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę podejmując decyzje w sprawie wyboru ortopedy?
Znalezienie ortopedy, który będzie godny zaufania, może zająć dużo czasu. Takich specjalistów jest sporo w każdym mieście, dlatego też wybór […]
Kilka trików ułatwiających pakowanie podczas przeprowadzki
Kilka trików ułatwiających pakowanie podczas przeprowadzki
Przeprowadzka to ważne wydarzenie, które zazwyczaj wiąże się z ogromnym stresem i chaosem w domu. Odpowiednie przygotowanie do tego przedsięwzięcia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy