Na jaki rodzaj pracy mogą liczyć Polacy wyjeżdżający poza granice kraju?

W obliczu rosnącego bezrobocia oraz zbyt małych zarobków połączonych z podwyżkami cen za produkty i usługi, wielu Polaków decyduje się na wyjazd z kraju. Jednakże, niektórzy z nich często podejmują tę decyzję bez jakiegokolwiek przygotowania i namysłu. Aby uniknąć tego błędu, zapoznaj się z poniższym artykułem. Dowiedz się, dokąd najchętniej wyjeżdżają polscy emigranci w poszukiwaniu zarobku.

Praca za granicą – najbardziej popularne kraje

Dokąd podróżują Polacy szukający dobrych miejsc pracy i przyzwoitych wypłat? Okazuje się, że nasi rodacy przemieszczają się głównie na zachód Europy. Najchętniej kierują się do zachodnich sąsiadów, tj. Niemiec czy Holandii, a także do Wielkiej Brytanii. Często korzystają z usług tzw. agencji pracy za granicą, która pośredniczy przy zawieraniu umów i porozumień między pracodawcą a pracownikiem w sytuacji np. nieznajomości języka obcego.

Praca za granicą – najbardziej popularne branże

Natomiast jeśli chodzi o rodzaj pracy podejmowanej przez Polaków za granicą – zależy to od osobistych preferencji, wykształcenia czy często płci osób szukających zatrudnienia. Jednakże, z reguły Polacy znajdują stałe miejsce pracy w branży budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, przy opiece nad starszymi ludźmi czy sezonowym zbieraniu owoców i pracach ogrodniczych. Wyspecjalizowani rodacy, po studiach lub posiadający konkretny zawód, pracują również w zakładach produkcyjnych, magazynach, w firmach spedycyjnych czy motoryzacyjnych. Więcej informacji na temat zatrudnienia, wysokościach płacy i wymaganym doświadczeniu można znaleźć pod adresem https://workafford.pl/jaka-praca-czeka-na-polaka-za-granica/.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *