Funkcjonalna odzież do biegania – co wybrać?

Bieganie jest najczęściej wybieraną przez ludzi formą aktywności fizycznej. Zakładanie na czas treningu bawełnianej koszulki, dresów oraz zwykłych trampek już dawno odeszło w zapomnienie. Coraz więcej osób inwestuje w profesjonalną odzież, która nie tylko absorbuje ciepło, ale spełnia również praktyczne funkcje. Na jakie elementy garderoby szczególnie warto zwrócić uwagę?

Wszystko pod ręką

Podczas biegu często słucha się muzyki, a na dłuższych trasach pojawia się potrzeba ugaszenia pragnienia lub głodu. Wiadomo jednak, że trzymanie gadżetów w dłoniach nie jest wtedy komfortowe. Idealnym rozwiązaniem jest kamizelka do biegania o dużej pojemności, w której mogą zmieścić się m.in. bidon, telefon oraz żywność. Z reguły jej waga nie przekracza 150 g. Podwójny pas mostkowy z możliwością regulacji sprawia, że idealnie dopasowuje się ona do ciała, a przy tym żaden przechowywany w niej przedmiot nie ma prawa wypaść.

Dobre buty to podstawa

Uprawianie joggingu niezależnie od stopnia zaawansowania obciąża stawy kolanowe, prowadząc do kontuzji. Powinno się zatem dobrać taki rodzaj obuwia, który posiada grubszą podeszwę. Dzięki temu zapewniona jest stabilizacja i amortyzacja stopy, która nie uderza z impetem o podłoże. Ważne są również dopasowanie do kształtu stopy oraz dobra przyczepność podeszwy. W razie nagłej zmiany pogody, a co za tym idzie warunków terenowych, nie ślizga się ona po nawierzchni i nie trzeba przerywać treningu. Buty Salomon do biegania zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wszystkie te kryteria.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *